Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ukrajnában készült dokumentum...

Ukrajnában készült dokumentum filmeken feltűnt mostanában, hogy a vidéki hazánknak hatalmas, talán 2 méternél is magasabb, általában tömör beton kerítése van utcafronton, ugyanekkora, átláthatatlan kapukkal. Ez arrafelé általános?

Figyelt kérdés

Ügyelnek arra, hogy ne lehessen az udvarukba belátni?

Azért érdekel mert Magyarországon leginkább olyan kerítések vannak, hogy mindenki mindenkire rálát, utcáról is belátható minden.

Részemről ez elfogadhatatlan hogy tulajdonképpen nincs is vizuális szintén kerítés.

Ezért érdekes hogy ezek szerint arrafelé okosabb népek élnek, akik őrzik a privát szférát.



#kerítés, Ukrajna, hagyomány
2022. ápr. 3. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem mintha Szeged környéke is inkább zárt lenne.

Én elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet úgy élni hogy körülbelül az utcán....

2022. ápr. 3. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Általában a közbiztonság miatt van ilyen kerítés.

Egyes arab országokban vidéken pl. U alakú ház, csak az udvar felé van ablak, magas beton kerítés, megerősített kapu, stb.

2022. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"mert Magyarországon leginkább olyan kerítések vannak, hogy mindenki mindenkire rálát, utcáról is belátható minden."

Én pedig azt tapasztalom, hogy minimum nádat tesznek a dróthálóra is. Sok helyen a tágabb környezetemben pedig az új kerítés zárt. Délpest.

2022. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3# Kulcsszó: Pest. Azaz Budapest.

Azaz nem vidék. Vidéken sajnos az igények mélyen a budapesti alatt vannak bár hozzáteszem, hogy Budapest is elvidékiesedett.


Lassan élhetetlen mindkettő, kerítés ide vagy oda.


Rettenetes szellemi sötétség uralkodik.

2022. ápr. 3. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

#1


Szeged környékén is vannak kevésbé biztonságos helyek, de nálunk pl. az utcában mindenütt látni a rendezett udvarokat. Igaz, néhány kutya nagy ricsajt csap, ha betéved az ucába egy "sokszoknyás asszonyság felmérni a terepet".

2022. ápr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Győr vonzáskörzetében az új építésű házaknál többnyire jellemző a zárt beton, vagy trapéz lemez kerítés
2022. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is beton kerítésem lesz körbe az udvarba, de az utcafrontot még nem tudom.
2022. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!