Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasház alapító okiratához...

Társasház alapító okiratához hozzá lehet jutni valahonnan (közös képviselőn kívül)?

Figyelt kérdés

Panellakást vásároltam tavaly tavasszal, nyáron beköltöztem és ekkor minden papírt megkaptam (tűzvédelmi szabályzat, stb) a közös képviselőtől, kivéve az alapító okiratot.

Most felmerült egy probléma (pincehelyiség elosztással kapcsolatban), aminek a válasza 100%, hogy le van írva az alapító okiratban. El akartam kérni a közös képviselőtől, ő viszont azt mondta, hogy nincs meg. Aki előtte volt közös képviselő elhunyt, így az eredeti papírokat az örökösök adták át az új közös képviselőnek (aki egy ~70 körüli hölgy). Viszont az ő állítása szerint nincs meg és nem tudott sehonnan még csak másolatot se előásni.

Elő lehet valahonnan keresni az alapító okiratot, ha tényleg nincs meg? Meg lehet valahol, állami szervnél vagy bárhol? Ha igen, intézkedhetek én, mint tulajdonos vagy csak a közös képviselő?

Mi a teendő, ha nem lehet előkeríteni az alapító okiratot? Felül lehet írni?



2021. jan. 14. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Földhivatal.

Esetleg többi lakó?

2021. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Az ügyvédnél van még egy példány, ha még él. Máshol nincs belőle, ilyenkor új alapító okiratot kell írni, de a tulajok 100%-nak alá kell írni!
2021. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy kell újat írni!

A földhivatalban van.

2021. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!