Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tavasszal vettük meg "álmaink"...

Tavasszal vettük meg "álmaink" otthonát!Egy régi ház amit belülröl felújitottuk! Folyik valahonnan a viz és nem jövök rá honnan! Honnan jöhet a víz?

Figyelt kérdés

Nagyon ideges vagyok!Úgy hogy bocsi ha zavarodott lesz az irásom!


Folyik valahonnan a viz és nem jövök rá honnan!Ráadásul a nagyszobába,úgy hogy ez még inkább fura!A szobába parkettát tettünk le!A falak nem vizesek!Legalábbis nem látom!Az udvarra nézö falnál!És nem kicsit!Kb olyan 1 méterre folyt ki!Nem folyamatosan folyik csak most olyan volt!Mitöl lehet?


2008. dec. 17. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fűtés van? Nekünk pl. kondenzációs kazán van oldalfali kéménnyel, és alatta rendszeresen vízfolt van a lecsapódó gőztől. De lehet az is, hogy az esőcsatorna ki van lyukadva, és abból folyik le a víz.
2008. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: bocs, most fogtam fel, hogy a szobán belül van a víz. Plafonon nincsenek vízcseppek? Vizesblokk van a falban? Lehet talajvíz is, ha nagyon alacsonyan van a ház.
2008. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon régi a ház, előfordulhat, hogy a talaj felé nincsen rendesen leszigetelve, és felszívódik az esővíz/talajvíz.
2008. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kandalló van!

Nagyon nem értek hozzá!

A fal mentén kivülröl kb 1 más fél méteres beton járda van!Nem tudom számit-e!


Mit lehet csinálni ellene?

2008. dec. 17. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a talajvízre gondolok, de akkor valószínűleg a fal alja is vizes lenne, kívülről is...Esetleg cső a falban, amiben víz megy? Vagy az nem arra fele van?
2008. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csö nincs a falba az tuti!

Kihangsúlyozom újra nem értek hozzá!De...!Tavasszal mikor megvettük a házat beakartunk vezetni egy hidrofolt hogy a wc a kinti csap arról menjen!De nem tudtuk mert viz szinte semmi nem volt a kútba csak sár!De az is nagyon mélyen!Ha az lenne talajviz akkor a kútba is magas lenne a vizállás nem?Azért a Párommal holnap reggel megnézetem!

2008. dec. 17. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Legbiztosabb, ha hívsz holnap egy építészt, az biztosra megmondja neked, és azt is, mi a teendő.
2008. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett esetleg régebben átalakítás, ami során mondjuk a falban hagytak olyan csövet, ami mára már használaton kívüli, mondjuk csak ledugózták, és nyomás alatt van... láttam már ilyet :S Ha nem akarsz rögtön utána ásni, tényleg a legjobb egy szakember... ha pl csőtörés, akkor már nagyon pontosan be tudják határozni spéci műszerrel a helyét, (persze nem ingyen...) nem kell ftönkretenni hozzá a teljes parkettát. Esetleg a régi tulajt is meg lehet kérdezni, hogy nem tapasztalt-e már hasonlót, bár nem hiszem, hogy még így utólag is bevallaná, ha igen, de egy próbát megér.
2008. dec. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 -Pimpike- ***** válasza:

Szia!

Mi idén bővítettük ki a házat.A lakásunk mögött még volt 25m2-es kis lakás parkettával ezt nyitottuk össze a mostanival.Nálunk is víz volt a parkettán az átalakításkor felszedtünk néhány darabot hogy honnét jön a víz és kiderült hogy csak 3 cm-es betonalap van alatta ami meg is volt repedve így fel kellett szednünk a parkettát és újra lebetonozni.Nagyon sajnáltam mert régi vastag jó parketta volt vissza rakni már nem sikerült:(

2008. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!