Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Remélhetünk valahonnan segítsé...

Remélhetünk valahonnan segítséget?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve. A házunk, ami tömésfalból van, az eleje eléggé meg van süllyedve. Éjszaka hallani, ahogy pattan egyet-egyet az ablak is. A talaj is leejt kifelé. Repedések is egyre nagyobbak, szemmel jól láthatóak. Sokszor nem alszom ez miatt. Sajnos nincs pénzünk ezt rendbe hozatni. Páromnak tisztességes munkája van, amiből örülünk, ha megélünk. Remélhetünk valahonnan segítséget? Vagy egyszer majd ránk dől az egész? Mit tudnánk tenni?
2011. febr. 24. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Maximum akkor van esélyetek arra, hogy valaki segítsen, ha a médiához fordultok. Egy-két könnycsepp a Házon kívülben vagy a Fókuszban, Aktívban és biztos akad valaki, aki kifizeti a felújítási költségeket.


Itt nem hiszem, hogy találsz segítséget sajnos. A legjobbakat!

2011. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hát az előző válaszoló egy kicsit durván fogalmazott.


Talán ha bemennétek az önkormányzatba, vagy esetleg családsegítő. A sok belvíz miatt süllyedt?


Remélem, h megtudjátok oldani. Vagy nincs a családba ismerős aki kőműves?

2011. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ismerős,barátok,rokonság nincs akivel közösen megoldanátok a kérdést,ilyenkor látszik meg hogy ki a barát ,rokon és ismerős,amikor valakin kell segiteni.
2011. febr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát egy kicsit erősen fogalmazott, az biztos. A médiához biztosan nem fordulok.


Igen, arra gondoltam, hogy bemennék a hivatalba, de nem szokásom kéregetni! És annyira megalázó lesz amúgy is.

Tavaly a sok eső után kezdett erősen süllyedni. Az utcán is előttünk, a szomszédok előtt is állt a víz. Nem csak a mi házunk ilyen, több háznak is van ilyen problémája. Nagyon stresszes vagyok ez miatt, van két gyermekünk is. Ha tudom, hogy ilyen nehéz helyzet lesz, minden szíjat húznunk kell, meg sem vesszük anno. De ugye nem így számoltunk semmit. Én elveszítettem a munkám is, s nincs, pedig keresek! Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz.

Családunk nincsen, egy nagymamám van, párom szülei sajnos már nem élnek. Barátok? Sajnos azt sem tudom mi az. Senkire nem tudunk számítani.

Csak egy példát írok, hogy tavaly a kéményt csinálni kellett, mert beázott, ismerőst hívtunk, mondanom sem kell, hogy dupla áron dolgozott, mint, ha másnak szóltunk volna.

2011. febr. 25. 08:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! A 2.válaszoló vagyok. Sajnos ilyen világba élünk ,h tényleg senkire nem számíthat az ember csak saját magára. Tényleg kívánom, h oldódjon meg mihamarabb a gondotok!!! És tényleg azt tanácsolom, vagy az önkormányzat, vagy családsegítő. Az önkormányzat is elvileg azért lenne, h segítsen a város lakóinak. Menj be bátran, egy próbát megér.
2011. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Tényleg nem bántani akartalak, de sajnos ez a mai valóság. Mindenkinek csak a szája nagy, hogy segíteni kell másik emberen és ha kéne is csinálni valamit, akkor eltűnnek a "jóemberek" egytől egyig. Nagyon sok embernek segített már a nyilvánosság, sok helyen csak akkor állnak szóba az emberrel, ha a jó híre a tét a cégnek.


Nézd meg például annak a fickónak az esetét, akitől a bank egy 5 milliós lakáshitel kapcsán 1 milliárdot követelt a bank adminisztrációs hiba folytán. Hónapokig könyörgött, levelezett a bankkal, de senki nem foglalkozott vele, hogy segítsen neki. Egészen addig, amíg meg nem kereste a médiát. Még aznap elintéződött az az ügy, amit előtte hónapokon keresztül nem tudott megoldani, köszönhetően a nyilvánosságnak.


Nem szégyen segítséget kérni, csak olyan helyen érdemes, ahol van esély arra, hogy segítenek is. Ez sajnos nem az önkormányzat lesz többnyire, de persze azt is meg kell próbálni.

2011. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Félre kell tenni minden szégyent ilyenkor és kell probálkozni mindenhol,hátha csak sikerül valami segitséget kapni.
2011. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes: azt írod, hogy az egész utcában állt a víz. Az esővíz és belvíz elvezetés önkormányzati feladat. Lehet, hogy ők nem állnak a helyzet magaslatán? Mert akkor ugye másként megy be az ember és főként az utcabeliekkel együtt, és nem biztos, hogy kér, hanem fellép a saját érdekei védelme érdekében. Össze kellene fogni a szomszédokkal.
2011. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, az utcában előttünk is áll a víz, mert nincs elvezető árok! Azt mondta egy szomszéd, aki régóta itt lakik, hogy régen volt itt árok, csak betemették.. Mikor mi ideköltöztünk, akkor már az ároknak nyoma sem volt. Így megáll a víz a házak előtt az út mellett. Mert az út is erre befelé lejt még ráadásul. Nem beszélve az átmenő forgalomról. Sokszor azt hiszem földrengés van.

Olyasmin gondolkodtam már, hogy beszélni az érintett lakókkal, hogy próbáljunk valamit tenni. A szomszédban pl alap lett csinálva, elé is van betonozva, mégis ugyanúgy reped a házuk, kívül-belül egyaránt vannak repedések. Hogyan indulhatnánk el? Lenne értelme egyáltalán?

2011. febr. 25. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Könnyű lenne azt mondani, hogy fogadjatok egy ügyvédet a szomszédokkal együtt, csak kérdés, hogy ez mennyibe kerülne. De összefogni lehet: először talán aláírás-gyűjtést, amelyben az önkormányzattól kéritek, hogy oldja meg, ill. tegyen eleget a kötelességének. Második nekifutásban viszont valóban valamelyik tv-műsort (Juszt László vagy hasonló) megkeresni. Az önkormányzatoknak sajnos biztos, hogy az ilyesmire jelenleg nincs pénzük, de ez sem állapot. Még talán valamennyit segít azokon a biztosító, akiknek van biztosításuk és az önkorm. elismeri, hogy az ő feladata lett volna ennek megoldása.
2011. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!