Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ma veszem át a főbérlőtől a...

Ma veszem át a főbérlőtől a kulcsokat az albérleti lakáshoz. Adjatok légyszi tanácsokat, hogy mire figyeljek, miket beszéljünk meg?

Figyelt kérdés
Nyilván, hogy a fizetések időpontjairól, ki hogy fizeti a számlákat, meg az óraállások leolvasása megtörténik, de ezeken felül mik vannak, amit érdemes most tisztázni?
2010. szept. 16. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen ragaszkodnék egy leltárhoz is. soroljátok fel, hogy mi van az albérletben, ami az övé és ha valamilyen hibája van, akkor írjátok le azt is. Írjátok alá mindketten. így tudod te is védeni magad, ill. ő is.

Mi amikor kiadtuk albérletbe a lakást ezt csináltuk. Kis plusz munka, de a kiköltözésnél nem volt semmi gond, hogy eltűnt volna valami, vagy letagadta volna, hogy nem ő rongálta meg.

2010. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi írtunk anno egy listát arról, hogy mi az, amit mi vittünk a lakásba, és mi az, ami már ott volt. Jobb a békesség, nehogy később ezen legyen a vita. És nézd át a lakást, ha pl. valahol törött a járólab, vagy el van repedve az ablak, akkor azt tisztázzátok, hogy az már úgy volt, nehogy később rádfogja, és veled fizettesse ki.

Majd még írok, ha eszembe jut valami. :)

2010. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Azt is beszéljétek meg, hogy esetleges hibánál kit terhel a költség. Pl. elromlik a csaptelep, akkor te fizeted, vagy ő, vagy felesben (ált-ban ezt az albérlő szokta), de egy nagyobb dolognál pl. festés, azt a főbérlő ( vagy levonja a bérleti díjból).
2010. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jamesbond ***** válasza:
100%
Azt feltétlenül írjátok még be a szerződésbe hogy milyen javításokat vagy köteles fizetni, van-e biztosítás a lakáson, és mire terjed ki. Ha elromlik a hűtő, mikró, gáztűzhely, tv, nehogy neked kelljen újat venni.
2010. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
fényképek jegyzőkönyvbe, hogy milyen az állapota a lakásnak most
2010. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, fényképezni, 2 cd-re menteni, mindegyikőtöknél legyen 1 példány belőle
2010. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkora jelentősége azért nincs ennek a találkozásnak, feltételezem, hogy meglesz nektek egymás elérhetősége, ha bármi utána jut eszedbe, megtalálod. Három különböző lakásban laktam (7 év, félév, 6 év), soha nem volt még írásos szerződés sem, kauciót sem kértek tőlem, mégsem volt soha gondom sem nekem, sem a tulajoknak. Mindig időre fizettem a lakbért és a rezsit, vigyáztam a lakásra, az egyiket még fel is újítottam (kifestettem és az ősrégi linóleumokat kicseréltettem újra). A tulaj rendes volt, amikor meglátta, ragaszkodott hozzá, hogy kifizeti, merthogy mégis csak az ő lakását tettem rendbe, pedig végül is én laktam benne, nekem is megérte. Szóval nem kell a papírformának olyan nagy feneket keríteni, csak normális ember módjára viselkedni egymással.
2010. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!