Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea gond! Adtok tanácsokat?

Orchidea gond! Adtok tanácsokat?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a nyáron szépen virágoztak az orchideáim, de most ott tartunk, hogy eldobták a virágokat és elszáradt a száruk (3! virágom van így).Tehát most csak levelük van. Lesz még hajtásuk?

A másik gondom, pedig hogy télen nem tudom őket ablakba tárolni, mert ott vannak a radiátorok. Baj, ha nem ott lesznek?


2011. okt. 10. 15:29
 1/8 anonim válasza:
Majd jövőre újra virágzik, és az elszáradt szárakat meg vágd le! Ha az egész elszáradt, mehet a szemétbe! Már nem azért, más megoldás nincs! És ha már itt tartunk: Senki ne vásároljon többnyári virágot a Parti kertészetben! A legtöbb elfonnyad, vagy elszárad a melegtől!
2011. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
És az ablakon kívül más hely is van a világon! :)
2011. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze! Csak mindenki azt mondja, hogy az ablakba kell tenni, vagy legalább elé. De én nem tudom...
2011. okt. 10. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éve ablakban vannak a radiátor felett (lepkék) és nincs vele gond minden nyáron virágoznak....

Sajnos én sem tudtam máshova tenni....

2011. okt. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az elszáradt szárakat vissza kell vágni és majd fog nőni új. Nekem is az ablakban vannak télen-myáron a radiátor felett, és évente többször is virágzanak. Sőt még hajtásokat is hozott és már azokon is volt virág.
2011. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos nekem is így ment tönkre egy orchideám és később hallottam róla, hogy igénye szerint mindig locsolni kell nem csak megadott napokon, igenis szereti a vizet és permetezni kell a levelét! Így egész évben fentmaradhat a virága vagy gyorsabban lesz virága! Ezen én is meglepődtem, de egy barátunknál ez bevált és évek óta gyönyörű az orchideája!
2011. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem jelenleg 5 orchideám van. az ötből a nyáron 3 virágzott. A fehérem már 4-egyére hozza a virágokat! A szárakat hagyni kell rajtuk egy ideig,mert azokon jöhet újabb hajtás,majd virág. Ha a szárak elkezdenek száradni én levágom őket. Egyébként én azt csináltam,hogy egy ideig hűvösebb helyiségben tartottam őket,majd bevittem őket a szobámba,ahol melegebb a légtömeg. Nekem azonnal elkezdték hozni a szárakat.
2013. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mephistophelis válasza:
A phal. melegházi. Nincs gond a meleggel csak a páratartalommal. Tedd kavicságyra. A spriccelés segít, de ne a virágokat permetezzétek. Általános szabály hogy belenézel az átlátszó műanyagcserépbe, és ha a zöld gyökerek ezüstösre váltanak akkor locsolsz. Nyáron elmeríted cca. 1 órára, télen pedig hagyod hogy keresztül folyjon a cserépen, lecsöpögteted, és így tedd vissza a kaspóba.(kaspóban sem szárad ám olyan gyorsan...) Így biztosan nem rontod el. A leggyakoribb bimbóelhagyás a huzat miatt van. De ha hónapokig csodáltad a virágokat akkor csak levirágzott. Locsolgasd megfelelően, és nemsokára újra örülhetsz neki. Ha már nagyon belejöttél virágzás után tarthatsz pihenőidőszakot is 1-2 hónapig(ne adj tápot, és tartsd szárazabban,de ne száradjon ki! locsolás helyett inkább permetezgess.) Ami még fontos a pangó vizet a mocsári növényeken kívül semmi nem szereti. Ne felejtsük alatta ami kifolyt, mert így csak rohadás lehet az eredmény.
2016. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!