Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a baja ennek a dugvillának?...

Mi a baja ennek a dugvillának? Biztonságos ezt használni így?

Figyelt kérdés

A mosógépet húztam ki a konnektorból és arra lettem figyelmes, hogy valami nem stimmel.

Csatoltam képeket, hogy egyértelmű legyen.


[link]

[link]



2022. ápr. 27. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ne aggódj.
2022. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha meglenne kopva, vagy ilyesmi... De csak nem égés
2022. ápr. 27. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem biztonságos, hívj szerelőt, nézze meg!
2022. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Noren1989 ***** válasza:
0%
Igazàbólannyi, h valszeg szétb-sztad a konnektort. Nem a hengeres felületen meg àt az àram, fémes vezetéssel, hanem ívkisülés formàjàban a végeken. A konnektor valszeg cserés.
2022. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Működés közbe lett valamikor kihúzva, vagy visszadugva, így az utolsó/ első érintkezési pont ahol megsült.

Rendesen bedugva az oldalán érintkezik.

2022. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja. A laptoptöltőké is ilyen szokott lenni, és szikráznak is a ki-bedugáskor. Picit megégeti a szikra őket. Nyilván figyelj rá, de nem lesz konkrétan semmi probléma vele.
2022. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Mondjuk a konnektor elég régi már, egy Prodax Classic. Azt vettem észre, hogy a keret, amibe bele van téve, kissé lötyög, mozog és mintha kissé ferdén állna a konnektorba bedugva a dugó. valószínűleg valaki izomból kirántotta belőle… szóval én is a konnektort tippelem. A hálózat fel lett ujitva, padlástérben van a hálózat kialakítva, de a konnektorok és kapcsolókat nem szedték le, azok kötéseit nem ellenőrizték, ez a konnektor 2006 óta fent van… lehet ráfér egy csere.
2022. ápr. 28. 00:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerelvényeket nem szerelték le, akkor az a hálózat nem lett felújítva.

Amúgy nagy eséllyel csak annyi a dugvilla baja, hogy a bedugáskor és kihúzáskor keletkező ív miatt megégett a vége kicsit.

2022. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!