Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bojlernél mindenképp direkt...

Bojlernél mindenképp direkt bekötés kell?

Figyelt kérdés
Bojler csere előtt állok. A víz oldali bekötéssel nincs gondom, csak az elektromos résszel. Az előző szinten Hajdu bojlerem egy egyszerű mezei konnektorba volt bedugva, lent a kazánházban. Biztonság kedvéért megnéztem a belsejét, semmi szétégést, ilyesmit nem láttam benne, de azért lecseréltem egy újra, még sem mai darab volt, tehát felraktam egy Schneidert, ami nem noname. Két bajom van: az hogy más is üzemel erről az áramkörről, tehát nem megszakítás nélkül megy a bojlerhez. Konkrétan a WC és a fürdőszoba ledes lámpái. Más nincs rajta. Annak idején a bojler a fürdőben volt, csak valamiért apám szerint nem volt biztonságos a kád felett, így ki rakatta a kazánházba, villanyszerelővel anno. Rendes réz vezeték van, a falban egy csőben, földelés is van zöld sárga, látszik benne. Csinaltassam meg inkább szabványosan? Veszélyes így? 120 literes, 1800 wattos fűtőszál van benne. Csak mert több megszakítónak nincs hely az órában, max úgy tudom megoldani, hogy van egy két áramkör amin tényleg minimális fogyasztás van (router, modem, lámpa) össze vonatom egy másik helységgel, ahol szinten csak átlagos dolgok mennek (tv, laptop, éjjeli lámpa) és a bojlernek lesz külön egy áramkör.

2022. máj. 8. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Így szokás, hogy a bojler külön áramkört kap megszakítatlanul, de ma már a pár wattos LED-es világításokkal össze lehet rakni egy áramkörre, csak a fürdőben a dugalj áramkör is ezen az áramkörön van? Merem feltételezni igen. Arról használsz-e hajszárítót? Mert az kapásból 2kW! Úgy már azért nem elhanyagolható azon áramkör terhelése, nem? Szóval ez a gond, nem az, hogy a világítással együtt üzemelne a bojler!

Schneider bojler??? Stiebel talán, nem? Schneider is gyárt már bojlert? Hagyományos Hajduval biztos, hogy jobban jártál volna, de mindegy...

Mi volt a gond a bojlerrel a kazánházban, legalább nem éktelenkedett a fürdőben? Messze volt, lassan ért oda a meleg víz?

Fel kell rakni egy nagyobb elosztót az óraszekrénybe, ha elfér, ha nem, akkor tényleg kell keresni egy olyan áramkört, amin alig van terhelés.

2022. máj. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kényelmesen elbirja ezt a terhelést a bíztositék.
2022. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A külön áramkör az nem a terhelés miatt kell, hanem azért, mert minden kötés hibalehetőség (gyakorlatilag ma már más nincs is, csak bele kell nézni egy facebookos villanyszerelős csoportba, a kötésekkel mindig probléma van, mással meg sose). A forróvíztároló meg felügyelet nélkül is működhet, magyarul éjjel, mikor mindenki alszik, vagy bármikor, mikor senki sincs otthon.


De látom, ez kérdés azért tevődött fel, hogy a kérdező lelki felmentést, igazolást kapjon, hiszen eleve kijelenti, hogy márpedig nem lesz külön áramkör. Így aztán minek kérdezni?

2022. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Schneider a konnektor, amire kicseréltem a régi noname márkájút. Nem pedig a bojler márkája. Az új szintén Hajdu 120 literes. Már szét rohadt, ezért volt szükséges a csere kb 30-32 év után. A fürdőszobai hajszárítós konnektor nem ezen a körön van, csak az előbb említett két lámpa. A furdoszobai hajszárítós sajnos a mosógéppel van egy körön, de sosem használjuk egyszerre a kettőt. Más azon a mosógépes körön nincs. A fürdőben volt és a kazánházba lett áthelyezve, mert alapba csak a helyet foglalta, meg a kád felett közvetlenül volt, Így ezt anno még apàm rakatta ki a kazánhàzba. Igazából 30 évig semmi gond nem volt a règivel sem elektromos téren, a hálózat át lett húzva pár éve rézre, tehát nem ezeréves alu. Csak igen, a körök rosszul vannak megtervezve, ezt tudom, mert igazából erre volt lehetőségem anno, hogy bontsák szét ahogy tudjak, húzzanak az aluk helyett rezet, pedig az egészet szét kellene veretni és lehozni a padlásról a szerelést és rendesen falba, lakáson belül elhelyezni a hálózatot. De konkrétan nem volt áramkörökre bontva a ház… dr szetetnek valóban mindent szabályosan beköttetni, a bojlert is, sőt legszívesebben lehoznám a padlásról a komplett hálózatot, mert ott van kiépítve, és berakatnám a falba.
2022. máj. 8. 18:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy kötésekhez Wagot használtak, arra konkrétan emlékszem
2022. máj. 8. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen jó a padláson a villamos szerelés, ha megfelelő. Semmivel sem lesz jobb a falba vésve. Akár a pincébe is lehetne, és onnan felfúrni a kiállásokat.

A bojlert jobb fixre kötni, mert sokat megy egyszerre, és jobb a tartós fix kötés, mint a kissé melegedő dugalj, ami idővel romolhat. FI relé viszont legyen előtte. A fürdőkádnál pedig valóban nem szabályos elhelyezés.

Ha kicsi a kör terhelése ráteheted nyugodtan.

2022. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!