Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kerîtésépîtés! Hogyan...

Kerîtésépîtés! Hogyan kényszeríthetem ki jogilag, hogy a szomszéd kerítést építsen a két ingatlan közé?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 14:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Kerîtésépîtés!

Az a gondom, hogy a szomszéd és a mi ingatlanunk között nincs kerítés. Ez az idők kezdete ôta îgy van, îgy vettük meg a házat. A szomszédnak is és nekünk is van kutyánk,akik szabadon jàrnak-kelnek s ez rengeteg problémát okoz, hiszen a kutyák összeugranak, valamint kerítés hiànyàban a gyermekem is àt tud menni s a szomszéd kutyàja harapós. A szomszéd àllandôan paràdézik emiatt, de mondtam neki, hogy kerítés hiànyàban nem tudok mit tenni. Úgy tűnik, esze àgàban nincs kerítést építeni, pedig az ő dolga lenne, hiszen a házzal szemben àllva övé a jobb oldal,tehát az ő dolga. Gondolom, nincs rá több százezer forintja, ahogy nekünk sem...

Kitűzettem a telekhatàrokat nem kis pénzért, amely nagyon nem tetszik neki, hiszen kevesebb a terület, amelyet eddig használt...

Közölte, hogy kössem meg a kutyát, amelyre nem vagyok hajlandó.

Nyilván nem akarom kifizetni az ő részét is, van elég építeni való, hiszen hosszú a telek, a másik oldalt nekünk kell rendezni.

Îgy viszont nem tudom rendeltetésszerűen használni a kertem, mert nem tudom a kutyàimat a telken belül tartani, ahogy ő sem az övét.

Ha bírósághoz fordulok ezügyben, ők rendet tudnak tenni ezügyben?

Mire számítsak?

Tudom, hogy az én érdekem (is), hogy legyen kerítés, de àllîtôlag senki sem kötelezhető kerítés építésre...

Ilyenkor mi van? Sakk-matt-patt helyzet?

2022. máj. 14. 14:09
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de rólad is megvan a véleményem, ha a gyereked biztonsága nen fontos annyira, hogy legalább egy drótkerítést odahúzz, az nem százezrek kérdése. Meg mi az, hogy a gyerek átjár?


Ebben a helyzetben te semmit nem fogsz elérni, nem tudod jogilag kötelezni, mert már nem kötelező a kerítésépítés, nincs olyan, hogy kinek az oldala, ezt beszüntették. Akit zavar, hogy nincs kerítés, az felhúz egyet.


Viszont, neked kötelességed telken belül tartani a kutyád (nyilván neki is), de ez már egyéni dolog, hogy oldják meg. Max. azt fogod elêrni, hogy te is büntetést kapsz, mert nem tartod benn a kutyádat.

2022. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megragadtad a lényeget...

Jár a keksz 🤗

2022. máj. 14. 14:46
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Bemész az önkormányzatodhoz és talán az építési osztályon eligazítanak.
2022. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Ne privátban írosgassál, fogadd el, hogy nincs igazad.


Mi az, hogy hogy akadályozd meg?


A gyerekedet neveld meg, a kutyát pedig kösd meg.

2022. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

" Úgy tűnik, esze àgàban nincs kerítést építeni, pedig az ő dolga lenne, hiszen a házzal szemben àllva övé a jobb oldal,tehát az ő dolga."

Nem kötelező a kerítés, ha téged zavar, hogy nincs akkor építtess te magad, ilyen egyszerű a történet. Egyébként nincs ilyen, hogy kinek hova kell kerítést építeni.

"Nyilván nem akarom kifizetni az ő részét is"

Nincs olyan, hogy a szomszéd része.

2022. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok mintaszülő, de azt megtanítottam neki, hogy utcára, szomszédba vagy bárhova nem megyünk az engedélyem nélkül. Ha olyan kicsi, hogy nem érti meg, akkor meg odafigyelek rá, nem hagyom egyedül kint annyira időre, hogy átmehessen, pláne, ha egy harapós kutya át is jöhet.


Ne mentegetőzz már, ember, a gyerekedről van szó, megvárod, míg rátámad a szomszéd kutyája, vagy mi? Miért nem bírsz odahúzni egy drótkerítést, ha nem tetszik neked ez a helyzet, komolyan nem ér ennyit a gyereked élete?


Most hiába mondod, hogy a szomszédnak is jó lenne a kerítés, ha nem akar felhúzni, akkor nem tudod rá kötelezni, ezt értsd meg. Neked kell megtenned, akár tetszik, akár nem. Vagy hagyjátok így a dolgokat, míg félig lerágott arccal nem jön haza a gyereked a szomszédból.

2022. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint szopôágra kerültem...

Bár mondjuk nekem furcsa, hogy az emberek nem szeretik lekeríteni a sajàt tulajdonrészüket, mert pénzbe kerül... Inkább nyitottan hagyjàk a kérdést...

Nyilván nem szeretnék kutyatàmadàst, de ha megtörténik, akkor már nincs mit tenni... Max. jogilag perelni... De az nem opció...

1800 nm2-t lekeríteni nem egy ôccô mulatság 🤣

Nekem az a legnagyobb bajom, hogy abszolút nem együttműködő a kedves szomszédom, holott ő rinyàlôsabb, mint én 🤗

2022. máj. 14. 15:17
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
8# így is van!
2022. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Bár mondjuk nekem furcsa, hogy az emberek nem szeretik lekeríteni a sajàt tulajdonrészüket, mert pénzbe kerül... Inkább nyitottan hagyjàk a kérdést"


Miért fura, te is ezt csinálod, nem keríted el a tulajdonrészed, mert pénzbe kerül.


"Nyilván nem szeretnék kutyatàmadàst, de ha megtörténik, akkor már nincs mit tenni.."


Ja, akkor már nincs mit tenni, de elötte igen. Elkeríteni. Minek van ekkora telked, ha nem telik karban tartani?

2022. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!