Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az újonnan vásárolt ingatlanon...

Az újonnan vásárolt ingatlanonom van egy fém hirdetőtàbla. Van jogom leszedni?

Figyelt kérdés
Sarki ház, a ház oldalán, az úttest felé egy hirdetőtàbla van felrakva az hazám oldalára, ezt nemrég vettem észre. A hirdetésre én, mint új tulajdonos nem adtam engedélyt. Van jogom leszedni onnan? Elvégre az az én ingatlanom, én vagyok az új tulaj, az meg, hogy a vállakozó a régi tulajjal miben egyezett meg az engem végképp nem érdekel. Egyébként is vakolni akarom azt a falat, ahol ez a nagy fémtàbla ott van.
2022. máj. 11. 16:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vállalkozó*
2022. máj. 11. 16:44
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetnek azért, hogy ott hirdessenek a te ingatlanodon, akkor megegyeznék a vállalkozóval, hogy a vakolás idejére el kellene távolítani a táblát. Én nem dobnám ki az ablakon a könnyű pénzt, annyi, hogy a vállalkozó tudjon róla, hogy változott az ingatlan tulajdonosa, és veled kell most már szerződnie.
2022. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy fizetnének bármennyit is.
2022. máj. 11. 16:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a vállalkozóval, mert ez bevétel lehet az ingatlan tulajdonosának, legalábbis hallottam ilyenről. Ha a te ingatlanodon van ilyen, és az előző tulaj nem szólt róla, lehet, hogy úgy is kap érte pénzt, hogy már nem ő az ingatlan tulajdonosa. Ha nincs ilyen, akkor meg szedesd le, szintén arra hivatkozva, hogy megváltozott a tulajdonos, tegyék máshova a reklámot.
2022. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
Jól megnèzted a hßzat. Mi lenne ha megkerdeznéd az előző tulajt?
2022. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ingatlanügynök vezetett körbe amikor megtekintették először az ingatlant, de a körbevezetés olyan volt, mint egy marhaterelés, mert rengetegen voltunk, várt vagy 10 család egymás után, hogy meg akarják nézni a házat. Ez egy több, mint 100 négyzetméteres két emeletes ház, több, mint 1000 nm telekkel, borospincével, és a telken két ház is van, ennek ellenére minden családra kb 10 perc jutott, úgyhogy én kb a ház felét láttam belülről és ennyi, rokonom akivel voltam ő meg a másik felét látta, és egyszer tekinthettük meg az ingatlant. Úgyhogy igen, jól megnéztem, amikor időm sem volt rá, mert egy ekkora házat(vagyis kettőt) kizárt dolog végig nézni 10 perc alatt.

Az előző tulaj idióta, ott hagyott nekünk a két házban egy halom szemetet. Muszàjak voltunk csapatot hívni, akik elvitték a szemét egy részét, eddig 40 zsàknàl tartunk, de még mindig tele a ház minden kacattal (annak ellenére, hogy ügyvédi szerződésbe foglaltuk, hogy el kell vinnie a saját szemetét kulcsàtadàs előtt). Meg még ezen felül is hagyott nekünk problémát, úgyhogy nem szívesen beszélek vele.

2022. máj. 11. 21:41
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez egy olyan tábla amin lehet cserélgetni átragasztani a hírdetést vagy fix egy cég hirdetője?
2022. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Fix, egy cég hirdetője. Fémtàbla, kb 150*100 cm.
2022. máj. 12. 19:11
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor két fő lehetőségre tudok gondolni.

1. Havonta kap a tulajdonos egy adott utalást. Ha felhívod a céget, akkor innentől te kapod az összeget. Vagy nem hosszabbítod meg velük az előző tulajdonos szerződését, és ennyi.

2. Elképzelhető olyan szerződés, ami konkrét időtartamra vonatkozik, és az épület eladása ellenére is érvényes. Kvázi egy adott időtartamra "megvette" ezt a faldarabot a cég. Az előző tulajdonos akkor csak úgy adhatta volna el a házat, hogy erre felhívja a figyelmedet. Ha csak úgy leszeded a táblát, akkor a hirdető cég beperel. Utána persze egy újabb perben visszaszedheted a pénzt az előző tulajdonostól, de akkor is két pereskedés költségét kell fizetned. Úgy képzeld el a dolgot, hogy kibérelsz mondjuk egy autót egy évre, kifizeted előre, a tulajdonos meg két hónap múlva eladja az autót. Mivel te kifizetted előre a bérleti díjat, akkor nem vehetik vissza tőled minden jóvátétel nélkül, hiába hogy nem szerződtél az új tulajdonossal.

Mindenképpen jobban jársz, ha rászánsz 10 percet, felhívod az adott céget, és rákérdezel, mi is a helyzet.

2022. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát, én semmilyen ilyesfajta szerződésben nem állok senkivel, az egyébként is az én falam, én ingatlanom, meg egyébként is le fogom onnan szedni, mert vakolni akarok(a csupasz téglafalra van felrakva a tábla, és undorító), meg egyébként is valami kis egyéni vállalkozó hirdet ott, akinek valószínűleg pont nem pereskedésre van pénze(nem hiszem). Felhívom, megmondom neki, hogy vagy leszedi, vagy leszedem én, mert az én ingatlanom nem lesz hirdetőfelület. Pláne nem ingyen, úgy meg főleg nem, hogy az idióta előző tulaj kap érte pénzt, aki ott hagyott nekem két épületnyi retket meg lomot, ami majdhogynem plafonig ér. Még én perelhetném be őt egyébként, mert ügyvéd által összeàllított szerződésbe foglaltuk bele, hogy elviszi a saját retkét a házból, és ezt mégsem tette meg. Úgyhogy innentől engem senki ne fegyegessen perrel!

Másik dolog: Ügyvéd által írt szerződésben egy záradék volt, ami abszolút nem hirdetőtáblàval kapcsolatos. Ha fennállna ilyesmi, hogy az a rész mégsem az enyém, hanem a hirdetőcégé, akkor ezt zàradékképpen fel kellett volna tüntetni az ingatlan adásvételi szerződésben!

2022. máj. 13. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!