Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani észszer...

Hogyan lehet megoldani észszerű költséggel egy szinte megoldhatatlan szállítási feladatot ? 2 db 2 méteres fa oszlopot kellene elszállítani kb. 100 km távolságra.

Figyelt kérdés
Nincs saját kocsim, hozzátartozóimat nem akarom terhelni, az oszlopok súlya és élemedett korom miatt kézben nem tudom elvinni. Akár vasúti szállítás, akár futárszolgálat a 2 m-es hossz miatt már erősen necces a méretre vonatkozó előírások miatt ill. rendkívül drága lenne, de még a vasútállomásról a 2 km távolságban levő helyszínre kézben vinni sem tudnám stb. Bizonyára nem én vagyok egyedül egy ilyen "problémával". Aki átélt már ilyen helyzetet, hogyan oldotta meg ?

#futárszolgálat #vasúti szállítás #gazdaságos szállítás
2022. máj. 23. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem kis településekről van szó, akkor meg lehet nézni a telekocsi (pl oszkár) szolgáltatást. van aki nagy kocsival jár, vagy van tetőcsomagtartója és elviheti.
2022. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi megoldhatatlan.

Nyilván meg kell fizetni a fuvar árát.

Ez egy hosszabb utánfutóra felfér. Nekem pl. van ilyen utánfutóm, tehát én saját magamnak megoldanám. Ha neked van ilyen ismerősöd, akkor csekély ellenszolgáltatás fejében esetleg meg tudod oldani vele. Ha nincs ilyen ismerősöd, akkor kisteherautóval kell elvitetni. Ez nyilván drágább lesz. Meg kell kérdezni egy fuvaros vállalkozót, hogy mennyi.

Ha nem túl nehezek, fölmerülhet, hogy személyautó tetőcsomagtartóján elviszi az ember. Ez lenne a legolcsóbb, de ehhez is kell egy autó.

2022. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mérlegelni kell, hogy a faoszlopok értéke megér e a bármilyen szállítási költséget, ha azt nem tudod rokoni/baráti szívességként üzemanyagárban intézni.
2022. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nincs saját kocsim, hozzátartozóimat nem akarom terhelni,..."


Pedig más megoldás nincs.

2022. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100 méterre kell vinni? 2 markos legény egy ezresért arrébb viszi.
2022. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

100 km? Egy bútorszállító cég elviszi.

zsebbaratkoltoztetes.hu

2022. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem!

100 kilométerre!

2022. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyben venni kell másikat. Olcsóbb lesz.
2022. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi javaslatokat. A gond az, hogy az áru bekerülési összegét minden esetben meghaladná a szállítási költség. Vagyis valójában nincs igazán gazdaságos megoldás, egyre inkább a személygépkocsi elengedhetetlen mivolta uralja az ilyen területeket.
2022. máj. 23. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!