Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alumínium öntvényt bedobhatok...

Alumínium öntvényt bedobhatok a kukába, esetleg szelektívbe?

Figyelt kérdés

Faterom géplakatos volt, minden fémet gyűjtögetett, hogy majd csinál belőle ezt-azt. Munkahelyén is ha valami selejtezés volt, neki mindig kellett, elhozta.

Most a felhalmozott fémeket megörököltem, rám maradt. Nekem nem kell, nem tudok vele mit kezdeni. A vasat elhordtam a Méh telepre. Legalább egy kis pénz visszajött belőle. De van alu öntény is. Nem sok, nem ipari mennyiségre kell gondolni, tíz kiló körül.

Gondoltam, hogy ezt is leadom, de közölték velem a telepen, hogy ezt nem veszik át, mert az "ipari tokozat". Kérdeztem az ott lévő munkást, hogy akkor hogy tudnék megszabadulni tőle, mert nekem nincs rá szükségem. Csak a vállát vonogatta, hogy ő azt nem tudja...

Kérdésem, mit tudok vele kezdeni? Kukába apránként bedobhatom? Esetleg a szelektívbe a fémhulladékok közé? A helyi hulladéktelepen tudom, hogy van leválogatás, a fémeket pl helyben is kiszedik, hasznosítják. Vagy mit tudnék vele kezdeni? Nyilván elásni, erdőben kidobni nem akarom.


2022. máj. 26. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Fotózd le és tedd fel ingyen elvihetőnek, hátha.
2022. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
menj masik meh telepre
2022. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha a kapu elé kirakom, talán úgy is elviszik a vasazók. Vagy az jutott még eszembe, hogy szétdarabolom, kis darabkékra hogy ne lehessen felismerni hogy mi volt eredetileg. Így egy vödör fémdarabkát viszek tulajdonképpen.
2022. máj. 27. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!