Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fertőzésveszélyt hordoz-e...

Fertőzésveszélyt hordoz-e magában a konyhai szagelszívó kinti nyílásába tett madárfészek+madarak?

Figyelt kérdés
Amúgy nincs már 10 éve használatban kb. De elég büdös szagot érezni a konyhában, mintha a szagelszívóból jönne. Gondolom amiatt amiket odahordtak a madarak. Mit lehet tenni?

2022. jún. 5. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
MOST megvárod, mire végeznek a költéssel, utána kiszeded a fészket, kitisztítod a nyilást és visszateszed a fedörácsot, hoyg legközelebb nem tudjanak odafészkelni.
2022. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
igen, fertőzésveszélyes. A bacilusokat nem látjuk, de ott vannak. Ha már nincs benne madár, akkor szedd ki, fertőtlenítsd, és rácsot rá.
2022. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha egész nyáron ott lesznek? Akkor addig mindenféle betegségnek ki lehetünk téve? Nem tudom milyen egy ilyen szagelszívó belső szerkezete. Jön ide visszafele befele is hozzánk a baci? Üreges??
2022. jún. 5. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, milyen madarak fészkeltek oda, de legkésöbb pár hét alatt kirepülnek a fiókák, nem maradnak ott egész nyáron.

Egyébként elvileg a szagelszívók kifelé vezetnek, befelé nem, szóval nem annyira vészes a dolog.

De ha megnézed vagy lefényképezed a madarakat, meg lehet mondani, milyen fajok és mennyi a költési idejük, akkor jobban tudsz fogyelni. Ha egy fészekalj kirepül, utána még hetekig vezetik a fiókákat , addig nem taknak újabb tojásokat, azaz nincs akadálya eltüntetni a régit és odatenni a megfelelö rácsot.

2022. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A huzat visszafele is áramoltatja a levegőt, tehát simán hordja rá a tűzhelyre meg a kajátokra a sok ótvart. Én biztos kibasztam volna onnan őket fiókákkal együtt, teljesen mindegy milyen madár. Mondjuk a hibásak ti vagytok, mert józan ember ezzel tisztában van, hogy ahol cső van ott madár vagy darázs is lesz, tehát be kell fedni a hozzávaló ráccsal.
2023. máj. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Be volt fedve, de a szél valahogy felfújja sokszor a rács egy részét, és ott a kismadarak pont befértek.
2023. máj. 5. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!