Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tároljátok a lisztet,...

Hogyan tároljátok a lisztet, hogy ne legyen bogaras?

Figyelt kérdés
Állandóan ezzel küzdök és már elég frusztráó, hogy semmi nem válik be...
2010. szept. 19. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
légmentesen zárt dobozban!
2010. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam a jelenséggel, pedig van,hogy csak a papírtasakban hagyom és lehajtom a tetejét. De célszerű zárható dobozba tenni és bogárirtást végezni a lakásban,mert jó esetben nincsenek bogarak.Legalábbis én 20 éve nem láttam lisztben bogarat sehol, még öreganyámnál sem a kis falusi házikó spájzában.
2010. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
nálunk sincsenek benne bogarak. pedig papírzacsiban van a kamrában, meg egy korondi edényben (aminek teteje is van) a polcon. próbálkozz esetleg fém dobozzal, azok jól zárhatóak, mi sokmindent tartunk olyanban.
2010. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló - köszi a lesajnálást, hogy milyen mocskos körülmények közt élek... Nálunk még a padlóról is lehet enni olyan tisztaság van, csak éppenséggel nincs külön kamra helységem, ami ilyen célra rendeltetett... Ez egy sajnos igen gyakori jelenség ahogy tudom, ezért kérek tanácsot. Bizonyára molylepkével sem találkoztál még életedben... :S
2010. szept. 19. 13:35
 5/12 anonim válasza:
100%

Mi a saját zacsijában tartjuk. Nálunk is volt már olyan hogy bemolyosodott, bár az rizs volt. Kidobtunk mindent ami a szekrényben volt és megtelepedhetett benne, kifertőtlenítőztük a szekrényt és azóta nincs semmi!

Akárhol előfordulhat ilyen, nem kell ahhoz kosznak lenni! :)

2010. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lisztkukac van benne? Vagy valami más bogár?
2010. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Khhhmmm... BOGÁRTALANÍTS !!!!!!!!!!!!!
2010. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én minden szárazanyagot befőttesüvegekben tartok. Abszolút zárható, olcsó, mert üveges csemegeuborkát szoktunk venni, annak az üvegét használom, és nem is néz ki olyan rosszul.

Abba nem hiszem, hogy bármilyen bogár bele tudna menni.

2010. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs a nevéről, az a nagyon apró, szerintem lisztkukac, mert másban még nem hallottam/láttam, hogy lenne.


Köszi a tippeket - veszek akkor ma valami légmentes dobozt ennek.

2010. szept. 20. 07:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk műanyag dobozokban van minden 1kg fér bele sose volt ilyen probléma panelban szerintem ami van ilyen termék amit a lisztkukacok is megesznek (dara, liszt, stb...) dobd ki vegyél tároló edényeket és biztos nem lesz ilyen újra.
2010. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!