Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen és mekkora díjakat...

Milyen és mekkora díjakat szoktak az ingatlanközvetítők felszámolni?

Figyelt kérdés
El szeretnénk majd adni a lakást. Olyat is hallottam, hogy heti pár száz forintot felszámol az ingatlanos, amíg el nem adja és utána az ár X%-a. Milyen trükkjeik lehetnek még? Ha meghírdeti újságban, azt nekem kiszámlázza?
2010. szept. 19. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az ingatlanközvetítőt,ugyanis gyakorlatilag nem csinál semmit,csak meghirdeti újságban,neten amit te is meg tudsz tenni,viszont ha nem "találnak" vevőt az ingatlanra vagy esetleg te találsz esetleg elállsz az eladástól(!!!!!) akkor is legombolnak X%ot.Mi 2 ingatlanosnak fizettünk a semmiért 3,1milkás ingatlanért összesen 35eftot.

Hirdesd meg mindenhol,plakátold ki a településen.A régi jól bevált módszerek.

2010. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem írni,hogy nem ők találtak vevőt az ingatlanra,így lett 35 ropi!
2010. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerződéskötés előtt meg kell beszélni a közvetítővel, hogy mit,miért és mennyit kér.

Minden ingatlanos más, van aki 1 % kér, van aki akár 5% ot is.

Szerződésben el kell olvasni mindent, így nem tudnak megvezetni. Ha nem értékesítik ők az ingatlant, akkor nem kell nekik fizetni semmit. Általában nálunk a reklámozásért nem kérnek semmit. De az első hozzászólónak igaza van, ingyenesen is lehet hirdetni, amit Te is el tudsz érni!

2010. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Az ingatlanosnak bejáratott helyei vagy ügyfelei is lehetnek és tv-ben hirdetnek meg más helyeken ahol neked nehéz de ahol ők hirdetnek ott keresik az ingatlanokat az 100% attól függ mennyire érsz rá mert ők intézik helyetted a legtöbb dolgot is. Ha van időd meg energiád hirdesd te de amúgy bízd rájuk annyit megér.
2010. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még átgondolom.
2010. szept. 20. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam magánúton is hirdetni a lakást, de semmi érdeklődés nem volt. 4 ingatlanközvetítő irodával kötöttam szerződést, ők legalább hoztak érdeklődőket és a legaktívabbnak sikerült vevőt találnia, a vételér 3%-át kellett kifizetnem neki. A többinek nem kellett semmit sem fizetni, hiszen nem hoztak össze üzletet. Egyébként a közvetítői jutalék 2 és 5% között mozog. A feltételek minden irodánál mások, érdemes alaposan átnézni a szerződést (főleg az apróbetűs részt), nehogy kellemetlen meglepetések érjenek.
2010. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!