Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakás földszintjén...

Panel lakás földszintjén mernétek tárva nyitva hagyni éjjelre az összes ablakot?

Figyelt kérdés
Egyedül élek. 2 szoba + 2 fél szoba. Sok értékem nincs. Eddig bukóra nyitottam éjjelre az ablakot. Néztem párszor éjjel a háztömböket. Még bukóra sem nyitja a többség. Még a 10.-en sem. Nem értem. Rohadt sokat hűt a nyitott ablak. Ha nem foöldszinten laknák nem is gondolkodnék a dolgon, tárva nyitva lenne minden. Így persze kockázatosabb. Miért nincsenek nyitott ablakok még az 5.-en sem? Tényleg érdekel. Csak van valami oka.
2022. jún. 20. 22:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jah és + a konyha. Szóval ha akarnak sok helyen bejöhetnek, de elég magas azért a panelekben a földszint. Min. 3 méter a földtől az ablak.
2022. jún. 20. 22:20
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Egy hagyományos műanyag ablakot néhány másodperc alatt kifordít a vasalatból egy átlag betörő, ezen nem változtat sokat a bukó állapot, de a hengerzárakat se tart tovább feltörni néhány másodpercnél.

Legyen jó biztosításod.

2022. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki be akar törni, azt nem egy sima műanyag ablak fogja megállítani. Én inkább a huligánoktól tartanék, akik brahiból bedobják az üres sörösdobozt vagy a csikket az ablakon.
2022. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hajjaj ez rosszul hangzik. Van lakásbiztosításom, de értékeim nincsenek. Se TV Se dísztárgyak. A gépen 25k volt használtam, a telefonom meg 50k 2 éve. Ezek viszont a hálószobámban vannak. Felébrednék ha bejönnének. Nem alszom túl mélyen. Az ablakok viszont rohadt több pénzt érnek mint bármelyik tárgyam. Lehet nyitva kéne hagynom. Bejönnek és max elviszik az alsógatyáim meg a pólóim. :-)
2022. jún. 20. 22:31
 5/24 A kérdező kommentje:

3: Erre nem is gondoltam,de tény hogy vannak elborult Herbál huszárok a Környéken.

Köszi a válaszokat

2022. jún. 20. 22:32
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Bukóra igen.Tárva nyitva csak nappal,mikor otthon vagyok.
2022. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam bukón van mindig, csak akkor nyitom ki teljesen ha otthon vagyok
2022. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rács, akkor a fszt-en bukóra sem. Emeleten nyilván kitárnám nyáron, de az azért más.

Üdv, egy földszinti lakos

2022. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
biztosítáaról írnak..csak akkor fizet ha tételesen tudja mi volt a lakasban..főleg a nagyértékekről kell tudnia
2022. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

A negyediken simán nyitva hagyom éjszakára (elmenetelkor csak azért nem, mert macskáink vannak, felügyelet nélkül nem hagyom őket ablakkal, még ha hálós is).

Korábban laktunk földszinten/félszuterénben, ott rácsok voltak az ablakon és belső udvarra nyílt, nem utcára, ott is bukóra nyitva mertük hagyni a rácsok miatt.

Anyám földszinti lakásban lakik utcafronton, ott sose aludtunk nyitott ablakkal. Egyrészt nem pihentető, mert tudat alatt ott van az emberben, hogy nehogy bejöjjön valaki, szóval nem alszik mélyen. Plusz fényes nappal(!) is előfordult, hogy valaki poénból tojást, szemetet dobott be a nyitott ablakon... veszélyes, még ha rácsozva lenne, akkor is.

2022. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!