Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen földszinti lakásban lakni?

Milyen földszinti lakásban lakni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Jó.
2020. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindentől függ. Utcára néző, kertre néző, belső udvarra néző, milyen magas a ház, stb. Én földszintiben lakom, utcára és kertre néző. Ami jó, hogy nyáron nem annyira meleg, mint a fentebb lévők. Ami rossz, a sok hülye elmászkál az ablakom előtt, meg akik jönnek-mennek a házban, mindenkit hallok, ahogy elmászkálnak a lakás előtt, illetve igazából nem is azt, hanem ahogy bebsszák a lépcsőházajtót, lévén ezek mind barlangban nőttek fel, ott nem volt ajtó, ezért nem tudják, hogy hogyan kell rendesen becsukni.
2020. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Én magasföldszinten lakom, alattam tárolók vannak. Imádom, mert csak 8 lépcső, nem kell mászni.

Hátránya, hogy sötétebb valamennyivel a magasabban lévőknél, viszont nyáron cserébe hűvösebb. Nyugodtan dörömbölhetek a talpammal, senkit nem zavar a lakás alatt.


Az ablak az utcaszinttől magasabban van, kb. 3,5-4 méterre, tehát senki nem lát be, egyébként is csendes utca.

Ha forgalmas az utca, akkor az utcazaj zavaró lehet.


Olyan földszintesbe nem mennék, amelyik utcafrontra nyílik, a gyalogosok belátnak az ablakon, bár talán az is megszokható, ha van jó vastag függöny, viszont azon az oldalon aludni szerintem képtelenség. Ha előkert van az ablak előtt, már jobb a helyzet.

2020. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Hármas, nekem az egyik ablak utcafrontra nyílik. Más kérdés, hogy itt nincsenek gyalogosok, mert ebben a kerületben a népsűrűség egyötöde, esetenként egy tizenkettede a belvárosiénak. Tehát alapvetően nem igaz, amit írsz.
2020. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
4-esnek! Ha nincsenek gyalogosok, akkor persze, hogy nem zavaró.
2020. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek mindenkivel! Én január lakom földszinti lakásban, hát, nehéz volt megszokni. Egy szobás, mindkét ablak az utcafrontra néz, úgyhogy vannak vastag függönyök. Mellettem van a szeméttároló, nehéz vas ajtókkal, azt csapkodják a lakók egész nap. Meg a szemétszállítók, mikor bejönnek, kiviszik a kukákat, visszahozzák, stb. Mellettem van a kapu is, azt is csapkodják, mindig hallom, ahogy ki-be járkálnak a lakók. Az ablakok kicsit magasabban vannak az átlagnál, de így is be lehet látni. Elég sok a turista ebben az utcában (belváros) és ők rendesen be is néznek, mintha az én szobám is a városnéző séta része lenne. De azért nekem is muszáj szellőztetni, főleg késő este szoktam, vagy éjszaka.

Előnye, hogy közel van a szeméttároló, a kapu, nem kell sehova felcipelni a bevásárolt cuccokat. Plusz költözésnél nagy előny volt, hogy a bútorokat az ablakon adogattuk be, nem kellett emeletre vinni, lépcsőfordulóban szenvedni. Az is jó, amit a 3-mas írt, hogy nyugodtan zajonghatok, tornázhatok is edzőcipőben, senki nem hallja.

Érdekes, hogy a zajokhoz is hozzá lehet szokni (bár azt hittem, sose fogok). Már nem mindig veszem észre, ahogy elrobog a busz az ablak előtt, vagy jön a kukásautó, ilyenek.

2020. jún. 6. 17:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Viszont sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a földszinten is laknak emberek! Egyik reggel arra ébredtem, hogy két nő hangosan dumál és röhög az ablakon előtt, 6 óra után kicsivel. Vagy mikor a házban élő fiatal párocska éjszaka jön haza és itt kiabálnak szintén az én ablakom előtt. Ezek nem kellemes dolgok.
2020. jún. 6. 17:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyalogosok hajlamosak pont az ablak előtt megállni, kitárgyalni a mindennapjaikat és a bejárati ajtó is tud rendesen csapódni, de meg lehet szokni. Minél kevesebben laknak a társasházban, annál jobb, kevesebben mászkálnak.
2020. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó
2020. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az zavar, ha megállnak dumálni az ablak alatt, hanem ha bagóznak is mellé a tahók.

Egyébként kimondottan szeretem a földszintet.

2020. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!