Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lecserélt, rossz mosógépet,...

Lecserélt, rossz mosógépet, kirakhatom a társasház előtti szemétlerakóhoz, vagy azt büntetik?

Figyelt kérdés

Olvastam egy oldalon, hogy igényelhetnek a társasház lakói lomtalanítást, de az elektronikai cikkeket akkor sem viszik el...

Meghirdetni sem akarom, azért hogy pár "szevasztesóm" megjelenjen az ajtóm előtt, beengedni a lakásba meg pláne nem. Illetve 5-6ezreket sem akarok fizetni, hogy elvigye egy cég vagy "szakember". Ha kiraknám a panel elé, gyanítom hamar elvinnék, de nem akarom hogy bajom származzon belőle.



2022. jún. 23. 15:06
A kérdező szavazást indított:
Ki lehet rakni a panel elé, nem büntetik.
Büntetik.
Büntetethető, de valószínűleg nem fognak utánajárni.
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most még terv, vagy már megvetted az újat?

Mert amikor az újat kiszállítják, akkor a régit térítésmentesen elviszik.

2022. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első jól írja, amikor házhoz szállítják az újonnan vásárolt gépet, akkor ingyen elviszik a régit.
2022. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk simán kidobnak mindent, hűtő is volt kint és elvitték. Senkinek sincs ideje nyomozgatni, meg DNS mintát venni, hogy ki rakta oda.
2022. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Személyesen lesz elhozva. Megkértem valakit, viszont nem akarom a hulladék elvitelével is terhelni. Szemétlerakót keresni, véletlen összeretkelni a kocsit a régivel, stb.
2022. jún. 23. 16:01
 5/9 A kérdező kommentje:

3#

Nyilván nem NCIS szintű nyomozgatásra számítok, de a panel előtti szemétlerakókhoz általában ki van téve a tábla, hogy kamerával megfigyelt terület. Ennek zöme persze lehet hogy csak elrettentésként szolgál, mivel én nem vettem észre kamerát a környéken. De a célját már elérte mert nem vagyok túl magabiztos abban, hogy kitegyem..

2022. jún. 23. 16:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt ki tudod küszöbölni, hogy "összeretkelje" az ismerősöd kocsiját a régi gép, akkor amikor megy az újért, akkor viheti a régit. Merthogy a kereskedő köteles átvenni régit, ahol az újat vásárolod, tehát kvázi kicserélheti a régit az újra, és akkor nincs külön utánajárás, átvevőhely keresés, bűntudat, hogy kiraktad.

Azért szerintem ezt gondold meg, mert a kereskedő általi átvétel a legkulturáltabb módja a régi készüléktől való megszabadulásnak.

2022. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igy lesz akkor. Köszönöm a segitséget!
2022. jún. 23. 19:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ennek gondolom nincs olyan előfeltétele, hogy a régit csak akkor veszik át, ha azt is onnan vettem annó?
2022. jún. 24. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nincs ilyen feltétel: ha forgalmaznak hasonlót, akkor át kell venniük. Pl. ha mosógépet nem árulnak, akkor mosógépet nem kell átvenniük, de ha árulnak hajszárítót, akkor akármilyen hajszárítót át kell venniük, mindegy, hol vetted.
2023. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!