Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szellőztetni egész nap vagy...

Szellőztetni egész nap vagy minden ablakot/sötétítve nappal? Melyik a célszerűbb ilyen melegben?

Figyelt kérdés
Kertesház/tetőtérről lenne szó, nem tudom melyik lenne jobb.. több napon át próbáltam, hogy éjszaka az egész házban szellőztetek, reggeltől pedig spaletta, függöny be, de így is 32 fok volt.. amúgy a tetőtér felett még van egy mini padlás is. Ha nyitva van az ablak legalább friss levegő jön be.
2022. júl. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Délebbenn és a medditerán országokban nappalra behuzzák a spalettát. Szerintem nem véletlenül. Nappal csak a 40 fokos meleg jön be hiába van szellő. Ezzel az erővel vehetsz egy ventilátort és az is forgatja a levegőt.

Tetőtérben a nyár alapból elviselhetetlen. Mobilklímára gondoltál már?

2022. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Az a gond, hogy ilyenkor már a falak is átmelegednek. Nem mondom, hogy hiába sötétítesz, mert rengeteget jelent az is, ha a napfény nem jön be és az üveg nem melegszik át, de a falak ugyanúgy ontják a hőt magukból. Szinte mindegy, így is-úgy is elviselhetetlen.
2022. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Lehet próbálkozni de csak a klíma segít.
2022. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Én is tetőtérben vagyok, ugyanúgy vagyok vele, mint te.

A teraszajtón lehúzom a rolót nappalra, de a tetőablakoknak min. a felét nyitva hagyom egész nap, sokkal jobb a hőérzetem így. Éjszaka meg nyitott ablaknál alszom, az alap, és az is sokat segít. Ha nagy a hőség, akkor több ablakot is nyitva hagyok éjszakára, de ez idén még csak egyszer fordult elő. Amúgy van klímám, meg ventillátorom is, de idén még egyiket sem használtam (a klímát nem is szoktam).

2022. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom. Nálam, amikor zárva van minden, teljesen bedunsztolódik a lakás, mint egy mocsárban, a sötétről nem is beszélve. Így inkább bukón hagyok minden ablakot, ahol éppen besüt a nap, ott leengedem a redőny, s hagyok az alján kb 10-15 centi rést. Így egész elviselhető, plusz ventizek is, éjszaka aztán minden tárva nyitva, ablakba betéve a ventilátort. 4. emeleti szigetelt panel amúgy, kelet-nyugat fekvéssel.
2022. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Semelyik. Élvezni, hogy végre jó idő van.
2022. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!