Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy bírtok aludni ilyen...

Ti hogy bírtok aludni ilyen melegben? Meg egyáltalán létezni?

Figyelt kérdés

Nem panelban lakunk, viszonylag jól szigetelt a ház, de kezdek kiborulni, olyan melegem van este is.

Nappal egyetlen ablak nincs nyitva, minden redőny teljesen lehúzva, számítógép nem megy, nem is porszívóztam már egy ideje, tudom, hogy gáz, de ez van.

Éjjel szellőztetünk, reggel 7:15kor felkeltem becsukni az ablakot, de így is csak 25°C-ra hűlt le a levegő.

Délutánra felmegy 28°C-ra is, vagy még feljebb, és már jóideje tart ez, jöhetne már egy lehűlés.

Éjszaka sokszor forgolódok, nem tudok aludni, nappal mozognék/sportolnék valamit, de nem tudok, mert 5 perc után patakokban folyik rólam a víz.

Nagyon rosszul viselem a meleget.

Emlékszem, hogy tavaly, tavalyelőtt volt, hogy hosszúgagyában (igen, komoly :D) aludtam nyáron, mert annyira nem volt melegem.

Ti hogy bírjátok? Vannak praktikáitok?

Most, hogy már a házfal is teljesen átmelegedett legalább egy hetes lehűlés kéne :(



2017. aug. 5. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi én ugyanebben szenvedek...
2017. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ruha nélkül alszom, a párnámon vizes törölköző, és 0-24 megy a szobámban a toronyventilátor.
2017. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fehérneműben alszok és légkondi. :/
2017. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tetőtéri szobában lakok, most 35 fok van, tegnap kiakadt a hőmérő valahol 38 körül.

Ablak nyugat felé néz, gyakorlatilag úgy lehet élni, hogy lefekvéskor ventilátor ablakba, az reggel 8-ig szívja be a hideget, aztán be kell zárkózni. Délután 5 felé viszont elkezd felfűteni a nap, akkor kb éjfélig meg se lehet maradni ventilátor mellett sem.

Az idei nyár olyan szinten elviselhetetlen, hogy pár napon belül jönnek légkondit szerelni, mert gyakorlatilag semmit nem bírok csinálni.

2017. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld kezek ;)

Hármas, irigyellek egy kicsit a légkondi miatt, nekem csak egy kis asztali ventillátorra futotta :D

2017. aug. 5. 11:56
 6/17 A kérdező kommentje:

Uhh négyes, hát te lehet, hogy még fáznál is a 28°C-ban.

Nagyon rossz lehet, bár én a 19-20°C-hoz vagyok hozzászokva, szóval ezért is sok nekem a 28°C. Aludni meg egyáltalán nem egészséges ilyen melegben :(

2017. aug. 5. 11:58
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem az "üzemi" hőmérséklet az olyan 24-27 fok :D Abban teljesen jól elvagyok.

Ameddig nincs légkondi, átmenetileg segít a hideg vizes fürdés/zuhanyzás alvás előtt, de akkor tényleg gyorsan be kell aludni...és hajnalban ugyanúgy leizzadva kelek :D

#4

2017. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy általában se tudok gyorsan elaludni, pláne nem ilyen melegben. :D
2017. aug. 5. 12:07
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Panelban élek, ráadásul a nyugati oldalon.
2017. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam állandóan 32 fok van a szobámban, hiába van minden kinyitva, szellő nem nagyon van. Inkább csak iszok, gondolkodni alig tudok, annyi a szerencsém, hogy szabin vagyok, de hétfőtől már nem:(.

Hűtött víz, egyéb innivaló csak az ötlet, ami tudom kevés. Illetve:

ha van pincéje az embernek, érdemes lemenni oda, mert hűvösebb is, ha nem hosszú távon.

2017. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!