Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bazsalikomom elkezdett száradn...

Bazsalikomom elkezdett száradni, mit csináljak, hogy megmentsem?

Figyelt kérdés

Száradás nem az alsó leveleket érinti, hanem tőből az egész hajtás hirtelen leszárad, van még 10 ép hajtás mellettük.

Az épek is kicsit kókadtak, de ha meglocsolom is ilyenek maradnak. A földje nem száraz amúgy.


Fűszernövénynek vettem 3 hete, és ablakban tartom fél árnyékos helyen. Próbáltam hogy napi fél deci vizet kap, meg azt is 3 naponta kap fél decit.



2022. júl. 6. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem érthető. Szerintem az a helyzet - bár nem azt írtad -, hogy egy cserépben van több növény, és ezek közül egy száradt el.

Lakásban bazsalikom nem tartható, rendkívül fényigényes.

Ültesd így egyben egy nagyobb cserépbe (pl. másfélszer akkora átmérőjűbe), tedd erkélyre vagy valahová kintre, ahol tűzi a nap, és úgy öntözd, hogy erősen megöntözöd, utána csak akkor öntözöd ismét, mikor már 1-2 cm mélyen is száraz a földje. (Ujjal megkaparod az első néhány alkalommal, pár öntözés után ráérzel, és már nem kell vizsgálgatni.)

Ha soha nem száraz most se a földje, és kókadás áll fenn, az jó eséllyel gyökérpusztulást jelent. Talán agyon lett öntözve vagy tápozva. Két öntözés közt mindig ki kell száradni a földjének. Ilyen bajok esetén már semmi nem biztos, de esély csak úgy van, ha nem öntözöd agyon a továbbiakban.

2022. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!