Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit gondoltok a növények (pl...

Mit gondoltok a növények (pl bazsalikom) klónozásáról? Nem vet fel morális aggályokat?

Figyelt kérdés
Egy 200 forintos sparos bazsalikomból az egész kertet benépesíthetem bazsalikommal. Nem probléma, hogy így a kert összes bazsalikomának megegyező genetikai állománya lesz?

2022. márc. 29. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt magyarul dugványozásnak hívják, sok száz éve használatos szaporítási módszer. Eddig nem lett belöle probléma sehol.
2022. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Moralis aggalyokat? Ha mar trollkodni akarsz, legalabb probald meg jol csinalni, mert meg bohocnak is gyenge vagy.
2022. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm

2. Ha akarnék, biztos nem az otthon kert kategóriában tenném

2022. márc. 29. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcskertészet szinte kivétel nélkül klónozás. Az azonos fajták gyakorlatilag mind klónok. Alanyra oltják ugyanazt a genetikai állományt ezerszámra. Nem hinném, hogy morális aggályokat kellene magad elé támasztani néhány tő bazsalikom miatt.
2022. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes kérdés, de én például hozzászoktam. Sőt kimondottan szeretem a klón(hadsereget), mert így mindegyiknek azonosak az igényei. Könnyebb őket gondozni. De egy kis túlzással a növénytermesztésben még a 'kimérát' is elfogadom, amikor a dinnye termesztők tök alanyra (gyökérre) oltják a jó fajta dinnyét. És két növényből csinálnak egy olyat, ami "deréktól lefele" tök, és szívja fel a vizet meg a tápanyagot ezerrel, "deréktól felfelé" pedig dinnye, ami a töknél nemesebb gyümölcsöt(?) terem. Mert maga a dinnye gyökérzete nem dolgozna ilyen jól. Szóval én ezt elfogadom, ezen én nem moralizálok. Pedig moralizálós típus vagyok, és a harmadik szomszédból átjövő macskával is szoktam beszélgetni.

- Egeret nem találtál, hékám? És gazdád? Az sem adott enni egy falatot sem? Nem? Na, gyere. Akkor adok én neked. - és akkor jön és elfogadja, amivel megkínálom. Ez ilyen időtájt még hagyján, de ha tavasszal palánta ültetés közben érkezik meg, és én például guggolva ültetek, akkor olyan erővel dörgölődik hozzám, hogy több alkalommal is felborultam már a váratlan erőhatástól :-)

2022. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És bocsánat az offért, #5-ös vagyok, de most jut eszembe a kiméra dinnye megjegyzésemről, hogy szerintem még ember esetében sem moralizálok ezen. Hogy kimérát hozok létre. Számomra az élet tisztelete fontosabb ennél. Szóval például egy csontvelő átültetés esetén a donor csontvelő által termelt vérsejtek egész más genetikai információt hordoznak, mint a beteg - aki kapta - szervezetének a sejtjei. De a beteg életben van. És nekem ez fontosabb, mint az, hogy kiméra lett.
2022. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor készen állok a bazsalikom klónozásra, kellemes tavaszt!
2022. márc. 31. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!