Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit ér meg Budapest?

Mit ér meg Budapest?

Figyelt kérdés

Huszonéves ismerőseimtől hallom hogy ők mennyire szeretik Szegedet meg Debrecent mert cuki egyetemvárosok és hogy Budapest meg milyen tré mert tele van csövessel meg mittudomén.

Én nem tudom.

Nem ragaszkodok Budapesthez de el nem tudom képzelni hogy lehet élni ezekben a városokban. Főleg a munka miatt. Én Kecskeméten nőttem fel és kb. minden ismerősömnek csak egy ilyen valamilyen melója volt amilyet sikerült éppen szereznie. A netes állás ajánlatok jó 80-90%-a is budapesti vagy akörüli.

Manapság az ingatlan árak sem sokkal alacsonyabbak vidéken mint Pesten.

Nyilván ahhoz nem kell Bp-n élni ha neked teljesen jó hogy egy Tescoban kasszázol vagy a közalkalmazotti bértábla szerint fizetnek de úgy különben nem értem mivel jobb a vidék Pestnél.



2022. júl. 22. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Én azt az évi 2-3 alkalmas budapesti tartózkodást is rühellem. De kinek mi jön be.
2022. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Budapest egy csodás város lehetne, ha foglalkoznának vele érdemben.
2022. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dél-Budán lakom, tökéletes..Rió sehol nincs, de Dallas se...
2022. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Állás tekintetében abszolút Bp a nyerő, hiszen ott van a legtöbb cég és kirendeltség.

Minden más szerintem jobb vidéken, ha Bp-hez hasonlítjuk. Forgalom (forgalomra gondolok, nem tömegközlekedésre!), városrészek rendezettebbek, kevesebb ember, jobb lakás/ház vásárlási esélyek. Vidéken lehet kertes házat venni annyi pénzből amiért Pesten egy pár tíz nm-es panelt vennék.

Pestre minden esetben csak annak érte meg felköltözni, akinek volt alapja és nem kellett bérleti díjat fizetni. Tudott lakást venni, valakihez beköltözött, munkásszállón él stb. Ha valakinek az albérlet alsó hangon elvisz 80 ezret már felesleges feljönnie. Ha a nettó 250-300 ezres fizuval számolok persze. Ha valaki 500+t keres akkor nem az albérletek árától nem fog tudni spórolni.

2022. júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!