Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Piaci alapon bérelt önkormányz...

Piaci alapon bérelt önkormányzati lakás miért jobb, mint a sima albérlet?

Figyelt kérdés
Eleve mit jelent a piaci alap? Mert ugye adott típusú lakást különböző összegekért hirdetnek a neten. Abból átlagolnak?
2022. júl. 30. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden önkormányzatchonlapján elerhető a lakasrendelet, benne az aktualis berleti dijakkal.


A piaci alapú nem azt jelenti hogy piaci mertékű....


ezeket is pályázni kell, sok feltétel van hozza.

2022. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. De annyiból mindenképpen jobb, hogy az önkormányzatnak nem jut eszébe mondjuk fél év múlva, hogy inkább eladja, és neked ki kell költöznöd. Nem tudom, önkormányzatinál kell-e kauciót lerakni beköltözéskor, szerintem nem. De ha igen, akkor is biztos lehetsz benne, hogy ha jogszerűen visszajár, akkor vissza is fogod kapni kiköltözéskor.

Tehát eleve előny az, hogy egy kiszámítható, nem átverésre utazó tulajdonossal szerződsz.

2022. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért amit #2 ír. Az önkormányzati lakásban tartósan tudsz lakni, már ha megkapod. Míg piaci alapon nagyon sokan a nagymama megörökölt lakását adják ki amíg a gyereknek nem kell, és nem tudhatod mikor mondják fel.
2022. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

RAndom példa, békéscsabai.... De jelenleg nincs is pályázati lehetőség... A feltételeket el lehet olvasni.

[link]

2022. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És itt egy bp-i, IX. ker.

[link]



Hátránya, hogy határozott időre adják bérbe, és nem biztos, hogy hosszabbítanak...


Nem kauciónak hívják, hanem pályázati letétnek, de 3 havit le kell perrkálni előre.

2022. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A budafoki oldalon itt vannak az árak is... költségelven = piaci alapú



[link]

2022. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bocsi nem = hanem =/= :-)


De láthatod, hogy külön szakaszban van a piaci...

2022. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megnéztem az önkormányzat oldalán. Három havi kaució...az albérletnél is csak kettőt kértek. Minimum 1400 Ft/m2. (Jó lenne, de ettől lehet magasabb és ott meg határ a csillagos ég). Ráadásul 5 évre adják...Az előző albérletünkben 12 évig laktunk. Hogy szednénk össze egy lakásravalót 5 év alatt?

Nem is értem miért törik magukat ennyien érte. Anyu szülei is önkormányzati lakásban laktak egész életükben. Jelképes összeget fizettek érte és addig lakhattak ott, amíg meg nem haltak. Haláluk után pedig nagybátyám örökölte a bérleti jogot.

Ez a mostani egy lófütty így. Kb annyi, hogy elmondhatják, ilyen is van.

2022. júl. 31. 06:28
 9/9 A kérdező kommentje:

A másik...a pályázat elnyeréséhez megfelelő jövedelemmel kell rendelkezni. A rendelet szerint az számít megfelelőnek, ha a bérleti díj nem haladja meg a bevétel 15%-át.

Egy mondjuk 70 m2-es lakásnál eszerint a bevételnek minimum 653000 Ft-nak kellene lennie. Gyeden vagyok, a férjemnek kellene keresnie közel 500ezer forintot. Remek lenne, de szerintem nem ez a magyar átlag. Szóval önkormányzati lakáshoz vagy az jut, aki gazdag, vagy aki annyira szegény hogy a segge kilóg a gatyából.

2022. aug. 1. 04:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!