Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy nagy önkormányzati lakást...

Egy nagy önkormányzati lakást el lehet cseréltetni kettő kisebbre?

Figyelt kérdés

Apukámmal és kisfiammal élek egy 70-80 nm-es lakásba és az lenne a kérdésem ,hogy van e lehetőség olyanra ,hogy apukámnak egy kicsi szobakonyhásra (neki annyi kellene)nekünk meg egy másfél szobásra cseréljük? bőven benne lennénk a 70 nm-be.

Alapjáraton nagy nekünk ez a lakás ,nehéz fűteni. Illetve már 2 háztartásnak számítunk.

előre is köszönöm a válaszokat



2022. aug. 3. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Kinek a nevén van? Öröklakás, vagy meghatározott időre kaptátok meg?
2022. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért számítotok 2 háztartásnak? Kivel szeretnéd elcserélni? Az önkormányzattal, vagy másik családokkal? Mondjuk, szerintem kb esélytelen. Helyileg merre van?
2022. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. esélytelen...

Eleve nem is biztos, hogy külön-külön jogosultak lennétek önkormis bérlakásra. Ha olyan szerencsétek van, hogy határozatlan idejű a szerződésetek, akkor meg főleg nem jó mocorogni, mert újabban csak határozott időre kötnek.

2022. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő vagyok. Utolsó, én is erre akartam kilyukadni. Nálunk pl már csak licitálni lehet, és azé a lakás, aki a legtöbbet ajánlja érte, majd saját pénzből kell felújítani. A volt szomszédunk (mi nemrég költöztünk el szerencsére) beleölt közel 1 misit az ezeréves lepukkant lakásba, aztán 5 év leteltével mehetnek is onnét. Ja, és ahogy olvasom, lassan ennek is annyi a bérleti díja, mint az albérletnek. Szóval nem éri meg.
2022. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4: pár napja írtam egy másik kérdés alatt, ahol a kérdező 19évesként akart önkormis bérlakást.. Kis naiív.


Azt írtam neki, hogy ehhez 5-6 gyereket egyedülállóan nevelő, c-asszonynak kéne lennie, hogy tuti kapjon...


Eleve le kell tenni 3 havi előleget a pályázathoz (mint a kauciót), de még piaci alapú bérlakásnál is iszonyat nagy a verseny.


Szociális bérleti díjért meg a fentebb leírt kategória kell...

2022. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos nagyon nehéz hozzájutni. És nem azok kapják, akik rászorulnak.
2022. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

lassan 30 éve lakunk ott, apum nevén van ,én csak bérlőtárs vagyok.Együtt beszéltük, hogy jó lenne ,ha megoldható lenne.

Hallottam innen -onnan ,hogy megoldható és másoknak már sikerült. Viszont ,sehol semmi infó.

Gondoltam rákérdezek itt hátha valaki tud erről valamit.

Nyilván ,ha nem lehet nem erőltetjük.

Kb.20 éve megakartuk venni az önkormányzattól, de azt mondták ,hogy rehabilitáció alatt vagyunk addig nem lehet, amíg nem kapunk cserelakást (ez a rehabilitáció szomszéd szerint 30 éve megy)

2022. aug. 3. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem titok, elárulod, hogy milyen városról van szó?
2022. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ferencváros
2022. aug. 3. 13:41
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Köszi. Hát Budapesten eleve nagyon kevés az önkormis bérlakás.

Persze bemehetsz a lakásosztályra érdeklődni, de tartok tőle, hogy pont a IX. kerületben rengeteg a kisebbségi, akik mind előtted vannak a listán... .

2022. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!