Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért mosogatószer izű az az...

Miért mosogatószer izű az az étel, amit ad anyósom?

Figyelt kérdés

Többször előfordult már, hogy amit adott étel edényben (normális műanyag ételhodróban), tipikus mosogatószer ízű. Persze, érezni az ételt is meg minden, de túl erős a mosogatószer íze. Mosogatógépet használ. Az lehet a probléma? Ha jól tudom a műanyagot nem is szabadna abban mosni, nem? Én kézzel mosogatok, sose volt még ilyen probléma.

Sajnos így az étel kukában landol, mert ehetetlen.

Üvegedényben nem lenne ezzel probléma, igaz? Gondoltam arra, hogy meglepem egy készlettel és hátha azt használná műanyag helyett. Már szóltunk párszor, de nem hitte el és megsértődött. Pedig nem az volt a szándék, hisz nagyon hálásak vagyunk, hogy gondol ránk és csomagol az ételből nekünk is. Csak fáj a szívem az elpazarolt ételért.



2022. aug. 8. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A mosogatógép csak akkor csinálna ilyet, ha rosszul teszi be az edényt, és megül benne a mosószer.....el nem tudom képzelni hogy lehet....a mosogatás nem egy misztikus dolog, szóval a direkt-et sem zárnám ki, sry.
2022. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Biztos nem direkt csinálja, az ki van zárva. Nagyon kedves, rendes nő, jó a kapcsolatunk is. Nem egy sárkány/tipikus anyós hála az égnek.


Lehet nem szárad meg az edény és túl hamar teszi bele az ételt?

Nekem sose volt mosogatógépem, otthon sem, így ne nézzetek hülyének, de tényleg nem értek hozzá. Bár néha anyósom is kissé kapkodó, fáradt, lehet valamit nem jól pakol éppen el.

2022. aug. 8. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert a mosogató gépbe olyan szert használ,amit még az öblitő sem tüntet el.
2022. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valamilyen kapszulát tesz bele. Van, hogy a pohárnak is furcsa szaga van, ha vizet iszunk belőle - olyan tojásszagszerű.
2022. aug. 8. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Amint hazaértek, öntsétek át saját edénybe és szagoljátok meg, hogy még úgy is érzitek-e.
2022. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Szagold meg az üres edényeit, amik el vannak pakolva.

Egy pesti illetőhöz járkáltam évekig, és ő se értette, mi a bajom, mert ő nem érezte, hiszen ehhez volt szokva, naponta ezt szagolta. Nála is mosogatógép volt, de emellett a víz is rettentő klórszagú volt. De ha adott egy üres poharat inni, hát a pohár is rendesen undorító szagú volt, frissen el kellett mosni, hogy csökkenjen a szaga. Talán a klór meg a mosogatószer valami reakcióba léphet, nem tudom.

Mondjuk, én a kész ételen ezt nem éreztem, a főzéstől elpárolog a klór is. Lehet, hogy te is csak az edény szagát érzed kívülről, és az ember hajlamos fejben a kellemetlen szagokhoz ízt társítani.

2022. aug. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
A műanyag tárolóedények egy része (hogy min múlik, nem tudom) átveszi a mosogatógépben a mosogatószer szagát és ízét is. Ez azért van. Műanyag tárolóedényeket vagy kézzel mosogatja el a mama vagy vesz üveg tárolóedényt, de szerintem a legjobb megoldás az, ha Te viszel hozzá mindig üveg tárolóedényt, amiben tud csomagolni nektek ételt.
2022. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es. Igen, általában visszük a tárolóedényt és abba küldi vissza az ételt. De ritkán ez nem jön össze, saját edényében küldi és akkor szoktuk ezt tapasztani. Nem szeret egyébként takarítani (após szokott, plusz robotporszívó - amíg ott laktunk, addig én takarítottam), csak nagyon ritkán mosogat kézzel - csak azt, amit nem tud betenni a mosogatógépbe (pl tepsi). A fakanalat, kést, mindent a gépben mosogat.

Nem az edényben melegítem az ételt, ezért nem az edény szagát érzem evés közben.

2022. aug. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!