Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt aki Budapestre költözö...

Van itt aki Budapestre költözött és megbánta?

Figyelt kérdés

Költöznék, érdekelne van e aki megbánta, ha igen miért?

Hazaköltözött vagy csak más kerületbe?


2022. aug. 21. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Én bánom, mert nincsen pénzem normális kerületre. Kőbányán élek, rühellem. De Pesterzsébet, Csepel, Újpalota és hasonlók se jobbak.


A külső kerületekben zéró élet van, semmivel nem jobbak mint akármelyik vidéki kisebb-nagyobb városunk.


Korábban a XI. kerületben éltem, közel 10 évet lehúztam ott többfelé. Na azt imádtam, oda bármikor vissza költöznék. Sokkal másabb a Budai oldal.

2022. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%

Pesten nőttem fel, Zugló családi házas övezet. Elköltöztem mert undorító lett a társadalom. Utálom Budapestet az emberek miatt. Máskülönben meg 10 év alatt kicserélődött az emberiség. Róma, Arab, Török Kinai stb ezekkel van már tele.

Undorító lett. Soha többet belőle hogy ott éljek.

2022. aug. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen odaköltöztem, 37 évesen menekültem el egy piciny faluba 250 km-re.


41F

2022. aug. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki vagyok, Pesten dolgozok, de sose költöznék be. Pest szórakozni meg dolgozni jó, lakni nem.
2022. aug. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én családos vagyok, de a 4. kerülettel teljesen elégedett vagyok. Persze itt is vannak rosszabb részek Városkapu és környéke. De a kertvárostól kezdve, a tégla lakásokon át, a lakótelepi panelokig mindenki talál igényének, pénztárcájának valót. A 3mes metro közelsége miatt sokkal jobb, mint egy 15. vagy 16.. de ha még ez is sok lehet feljebb menni, Dunakeszi, Fót, Csomád, Veresegyház irányba.
2022. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, hogy Budapestre költöztem. Sőt, most már nem tudnék máshol élni. Vannak részei, ahová ha fizetnének sem költöznék. Az 1-es ezt jól leírta. Jelenleg Belső-Óbudán lakok
2022. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit OFF:


Gyakorlatilag Pest külső kerületeiben mozogva pontosan olyan életem lett, mint amilyet nem szerettem volna és ami miatt eljöttem vidékről.


Mozgok a külső kerületekben a munka-otthon között, unott munkatársak, unalmas irodai munka.

Ismerősi köröm is vagy vissza ment vidékre, vagy simán csak sokkal jobb helyen élnek.

Itt tényleg nincsen SEMMI. Se egy jó étterem, se egy jó fagyizó, se egy jó mozi, se semmi értelmes kikapcsolódási lehetőség.


Úgy semmi nem ösztönzi az embert, hogy egyáltalán lemenjen az utcára. Cserébe legalább a lakás is szar. Hazajövök és nem azt érzem, hogy végre itthon vagyok, hanem hogy szívesebben lennék bárhol máshol.

2022. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel szemben XI. kerületben, hiába panelban meg albérletekben laktam, ott volt helyben metró, villamos, 15 perc a belváros, 10-15 perc a Duna part gyalog. Kirándulóhelyek, Budaörs feletti hegyek, Kamaraerdő kocsival 10 perc, tömegközlekedéssel is minden a 15-20 perces határon belül volt.


És simán az emberek összetétele teljesen más. Aki élt mindkét oldalon, szerintem tudja miről beszélek.


Itt Kőbányán félmeztelen, elhízott prolik mászkálnak alsógatyában az utcán és mindenkinek lóg a bagó a szájából.


Majd jól megkapom, hogy lenézem a "dolgozó népet" de sajnos üvölt az egész kerületről a tanulatlanság, lecsúszottság, igénytelenség.


Ezzel szemben a Budai oldal tele volt fiatalokkal, jól öltözött, igényes emberekkel. Persze meg vannak ott is az egyszerű népek, de az összhang egyszerűen teljesen más.


Simán csak lementem sétálni egyet az utcára és élveztem. Most meg...


Évekig azt hallgattam, hogy vegyek saját lakást, az albérlet csak pénzkidobás. Hát én ott tartok, hogy eladom a fenébe az egészet és az árából elmegyek örök életemre albérletbe, mert még az is jobb mint olyan helyen élni amitől konkrétan hányingerem van.

2022. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem bántam meg. Itt találtam meg azt az intellektuális közeget, amit máshol nem találtam.


Budapestet nehéz egy kalap alá venni. Függ a munkádtól, a közegedtől, a kerülettől. Nagyon vízválasztó, hogy a lakhatásodat meg tudod e oldani otthonosan.

2022. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!