Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csapadékvizet, esővizet...

Csapadékvizet, esővizet bevezethetem az ásott kútba?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ereszcsatornák egy IBC tartályt táplálnak, de az elég gyorsan meg tud telni, ha hirtelen sok a víz. Azon gondolkoztam, hogy a víz egy részét a telken levő ásott kútba vezetném föld alatti megoldással, aszályos időben úgyis csak az alján van. Erre gondoltam szűrőt rakni az ereszcsatorna lefolyóhoz és a kútba való belépéshez is egy tisztítóaknán keresztül.

Van valami jogi, szabályozási, technikai akadálya a csapadékvíz kútba vezetésének?



2022. aug. 23. 15:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem szórakozásból van erre szabályozás!!!


[link]


A 253/1997 számú kormányrendelet előírásait kell figyelembe venni.


Ezen rendelet 47. paragrafusa leírja, hogy amíg szennyvíz csak zárt szelvényű csatornában vezethető, addig csapadékvíz, talajvíz és kiemelt bányavíz – a vonatkozó hatósági előírások megtartásával – nyílt árokban is vezethető, viszont használaton kívül helyezett kútba vezetni tilos.

2022. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
#10 véletlenül pirosat nyomtam rád pedig zöldet akartam, bocsi.
2022. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
sokan a kutba vezetik be a szennyvízet
2022. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor marad a szikkasztó.
2022. aug. 23. 17:33
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb helyen ezek a pár méter mély kutatak vize ivásra alkalmatlan, tele van nitrogénnel nehéz fémekkel stb.

Szerintem az esővíz még tisztább mint ami lent van a kútban.

Van ahol a szennyvizet beleengedik a régi használaton kívüli kutakba.... Hallottam már ilyenről. Ti meg a sima víz miatt csesztetitek.


De egyébként szerintem is hülye ötlet. A kútban is elszivárog, elnyeli a föld, ebben az aszályos időszakban nagyot csökkent a környező kutak vize, nem alkalmas vizet tárolni.

2022. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Az nem "cseszegetés" ha valaki leírja hogy szabálytalan. Főleg ha maga a kérdés is az, hogy szabálytalan-e.
2022. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xp ali ***** válasza:
0%
NEM
2022. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 puritan ***** válasza:
A szabályokat, törvényeket félretéve, csak akkor vezesd bele a kútba az esővizet, ha arról már teljesen lemondasz, és nem érdekel, hogy nem fog többé kútként funkcionálni.
2022. aug. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Soha semmit kútba elszenyezed a csakráit
2022. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szikkasszad. Amúgy az esővíz a legtisztább, nehézfém, nitrát, bakterium... mentes viz de a törvény az törvény!

Hihetetlen módon csökken a talajvíz szintje országszerte, szikkasztani kell ezerrel csak ami tényleg nem folyik el az menjen az árokba.

2022. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!