Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csapadékvizet, esővizet...

Csapadékvizet, esővizet bevezethetem az ásott kútba?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ereszcsatornák egy IBC tartályt táplálnak, de az elég gyorsan meg tud telni, ha hirtelen sok a víz. Azon gondolkoztam, hogy a víz egy részét a telken levő ásott kútba vezetném föld alatti megoldással, aszályos időben úgyis csak az alján van. Erre gondoltam szűrőt rakni az ereszcsatorna lefolyóhoz és a kútba való belépéshez is egy tisztítóaknán keresztül.

Van valami jogi, szabályozási, technikai akadálya a csapadékvíz kútba vezetésének?



2022. aug. 23. 15:41
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Ha agyagos talajod van ott a víz elszikkasztása nagyjából lehetetlen, sőt ha dől a telek akkor még a víz szigetelés talajvíz terhelést is kap. Ilyenkor mindenképp ki kell valahova vezetni a vizet. Ha jó fej az önkormányzat akkumulátor megegedi hogy árokba vezesd.
2023. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!