Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől potyog föld az égből?

Mitől potyog föld az égből?

Figyelt kérdés

Elsőre furán hangzik a kérdés, de igaz, nem troll.

A napokban vettem észre, hogy több dolgon kis földkupacok vannak. Kerti asztalon, széken, a medence takaróján. Egészen pici, 2-3-4 mm-es kis földkupacok. Gondoltam a fáról esik le, de a medence egyáltalan nincs a fa alatt. Bogarakra gyanakszom, habár nem tudom elkepzelni, hogy mindig van egy pár bogár ami a medence tetejét dobálja😅



2022. aug. 24. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A nagy esők előtt simán odafújhatta a szél is a kiszáradt homokot, földet, törmeléket bárhová. Vagy bejár hozzád üríteni a kertbe vmi olyan állat, amelyik elkaparja a piszkát maga után, és az kerül olyan helyre, ahol észreveszed.
2022. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg a szaharai homok

Amiből az esők élőt volt egy újabb adag felettünk.

De ne mond, hogy még erről nem hallottál.

Az eső lemossa aztán mindenhol marad utána a mocsok.

2022. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Feltehetően nem analizáltad kellő alapossággal. A csiga ürülék szokott ilyen lenni.
2022. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Migráns homok. Brüsszel küldte 😃
2022. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet hogy fecskék ejtették el?
2022. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez eső után pár nappal is ugyan így volt, állat sincs, és a hintaágy tetejére nem hinném hogy felrudná kaparni.

És nem, nem csiga ürülék, föld "golyók" amiket szét lehet morzsolni. Madarak nemigen repkednek, volt amikor éppen akkor esett le mellék, egyből felnéztem, semmi

2022. aug. 25. 00:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lopódarázs bénázik, az dobálja el a sarat. Lopódarazsak ilyenkor, ősz közeledtével is építenek "bölcsőt" az utódaiknak és azt sárból építik, betesznek melléjük egy pókot tápláléknak, amit mozgásképtelenné tesznek és lefenekelik a bölcsőt.
2022. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!