Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A külföldiek (főleg Nyugat-Eur...

A külföldiek (főleg Nyugat-Európából) miért költöznek nagy számban Magyarországra?

Figyelt kérdés
Cegléden, a Budai úti hobbink melletti telket és a rajta lévő faházat 65 (!) millióért vette meg egy dán család, pár éve meg a németek és hollandok vettek egy csomó ingatlant a városunk vonzáskörzetében, szóval...?

2022. aug. 27. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9.

Én voltam a 7-es.

Nő vagyok. A szexuális életem teljesen okés. A kormányt nem is említettem. Az ingatlan vétel folyamatban van.

Amíg a gyerekek nem végeznek az egyetemmel, addig csak telelni járunk ki (nincs szükség fűtésre, alkalmanként is csak minimálisra).

Ahogy kirepültek, lépünk innen le.

Passzív jövedelmünk van, abból vígan elélünk kint.

Mert az M1 híresztelésével ellentétben, nem hal éhen és nem fagy meg senki ott.

2022. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

"Mert ez egy ócska, olcsó ország.


Ne láss bele többet! :D"


Olcsó az stimmel, hisz sokan azért jönnek ide idősek, mert itt ér valamit a nyugdíjuk. Nyilván sok minden nem olcsóbb, mint nyugaton, de több minden van, ami igen, és amiért itt jobban kijönnek a nyugdíjukból, másik oka a klíma, ill. azért ne feledkezzünk meg azokról sem, akik úgy gondolják szülőországukban nincsenek biztonságban, hogy most jól gondolják vagy sem, abba nem mennék bele, mert az már egy vélemény lenne...

Egy valami biztos, hogy nem igaz, hogy ócska ország, ugyanis ha az volna, akkor nem jönnének ide! Olcsó országból van kínálat és még csak nem is Magyarország a legolcsóbb!


#11 egyébként miért nem külföldön tanulnak a gyerekeid, ott, ahol szeretnétek élni?

Nekem nincs semmi problémám azzal, aki külföldre költözik és azzal sem, aki itt nem érzi jól magát, de mégsem távozik, az Ő ügye, pont lesz-rom. Halálosan mindegy amúgy, hogy a gyereked itt adózik vagy külföldön, nincs annyi gyermek, hogy egy, a most kb. 40-50-es korosztály nyugdíját majd tudja finanszírozni, CSOK sem az adóból van és a nyugdíj sem az adóból van jelenleg sem. Én nem értem, hogy gondolják azt egyesek, hogy az adójukból az ég egy adta világon minden fenntartható, az állami szférában, közfoglalkoztatásban dolgozók bére, a nyugdíj, CSOK és egyéb kedvezmények stb. stb. sőt még ebből el is lopnak, tehát annyi van, hogy nem csak fenntartanak ebből mindent (hogy milyen minőségben azt tegyük félre, lényegtelen ebből a szempontból), még el is bírnak lopni belőle, és nézzük már meg - hát ha nem is magunkat ha valóban teljes mértékben tisztességes emberek vagyunk -, de a környezetünkben élőket nézzük meg, általánosan elmondható, hogy mindannyian csalunk! Adót csalunk és még emellett, hogy pofázunk, hogy ellopnak az adónkból, abból az adónkból amiből meg mi magunk elcsaltunk, még lehet is érvelni jogossága mellett, hogy hát mértékben hol van az én lopásom az övékhez képest. Sehol, ez tény! Csak nincs olyan, hogy én, olyan van, hogy Mi! Egy szavunk nem lehetne, csak nincs ránk írva, hogy miért kuss a nevünk, valszeg ránk sem férne mindaz, amiért kuss a nevünk. Ha végiggondolom, hogy hányszor dolgoztam feketén, hányszor vásároltam valamit olcsóbban, számla nélkül, hányszor fizettem számla nélkül zöldségesnek, steetfood-ért, szódáért, tejért, pizzáért, minden olyasmiért, amit házhoz hordanak, hányszor vásároltam külföldről a kedvezőbb ár miatt stb. stb. ez mind mind hiányzik a közös pénztárcánkból, ez csak az enyémben ill. a szolgáltatást nyújtó zsebében van benne!!! Azzal érvelni, hogy hol van ez ahhoz képest, hogy ezek meg itt kb. milliárdok, milliárdok? Hát b...meg, ezek is milliárdok, csak nem én teszem ki egyedül, hanem Mi, 10 millióan és minden egyes nap, nem minden évben, minden egyes nap milliárdok! 1 milliárdhoz nem kell több, mint neked-nekem átlag két ezrest elcsalni egy nap, semmi több!

Passzív jövedelmed 100%-ban adózott és úgy adózott, hogy az makulátlan, nincs benne egy kis okoskodás, hogy lenne az az adó egy picit kevesebb? Soha az életben nem fogadtad el egyetlen melóstól sem azt a lehetőséget, hogyha nem muszáj, nem ad számlát, soha, semmit nem vettél még számla nélkül? Arra a vagyonra, amiből taníttatod a gyermekeidet és amiből külföldön (déli országban) vásárolsz most ingatlant úgy, hogy közben a jelenlegit megtartod és hagyod itt ezt a sz-r országot, amint csak lehet, ill. arra, amiből passzív jövedelmed van (merem feltételezni ingatlan) erre 100%-ban tisztességes úton tettél szert, makulátlanul leadózott annak minden fillérje? Nem kell egyikre sem válaszolni, mert nem tartozik rám, távol essék tőlem, hogy a pénztárcádban turkáljak, ezek olyan kérdések, amiket magadnak tégy fel és magadnak válaszolj meg!

2022. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!