Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki tudom húzni a telet egy...

Bzozoo kérdése:

Ki tudom húzni a telet egy hálózsákban gázfűtés helyett?

Figyelt kérdés

Vennék fűthető hálózsákot és abban húznám ki a telet, mert a mai viszonyokban nincs elég pénzem a teljes lakás (116m2 két szinttel) fűtésére. Vagyis csak minimálisan fűteném. Max 5-10 Celsius fok lenne bent.

Persze amint lehet eladom a lakást, de ezt a telet valahogy még túl kell élni.



2022. szept. 2. 01:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%

5-10 fokban meg fogsz fagyni. Amit csinálni lehetne, hogy egy könnyű gipszkarton vagy ytong tégla fallal leválasztani egy kis részt a házból (olyan részt, ahol fut kémény), és berakni egy lemez kandallót és egy kis fával fűteni. Tudom, hogy belekerül nemi pénzbe—nem tudom hogy állsz—, de hosszútávon is megoldás lehet. Más hirtelen nem jutott eszembe. De mi voltunk már ilyesmi helyzetben, akkor csak a nappalit fűtöttük és ott aludt mindenki . A szobám be volt zárva, így volt benne 7 fok és konkrétan sütött a hideg. Nem lehetett bent megmaradni, még ülve sem.


Aztán volt olyan is, hogy a nővérem télen költözött be az új hazába és mikor meglátogattam (az elégtelen fűtés miatt) éjszaka 11 fokra hűlt le és arra keltem, hogy vacogok és muszáj befűteni kicsit.

Igaz nem volt fűthető hálózsakom, de több pulóver, nadrág…stb volt rajtam és dunna(!) alatt aludtam.

Szóval szerintem sajnos nem. :(

2022. szept. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Miért kell a teljes lakást befűteni? Vegyél egy hősugárzót oda, ahol alszol.
2022. szept. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Előttem leírták a lényeget. De ugye az ember nem is csak alszik otthon. Tévézni még csak-csak lehet hálózsákban,de pl mosakodni hogyan fogsz, ha a fürdőszobát sem fűtöd egyáltalán?
2022. szept. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Nekunk elektromos takaronk van, es telente annyit futunk, hogy a mindig 10 fok legyen a hazban. Reggelente kapkodjuk magunkat, de ki lehet birni, a zuhanyozas sem egy nagy dolog. A takaro keveset fogyaszt, de ad boven annyi meleget, hogy meg sosem hasznaltuk 6-nal nagyobb fokozaton, mert az mar szinte forro (10 fokozata van). Kb 30-35 wattos fogyasztasa van, a futeshez kepest elenyeszo.
2022. szept. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
édes Istenem, ide jutottunk?
2022. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Elektromos takaro? Nem felsz hogy kigyullad? Tiz fokban hogy lehrt elni? 16C ban fazunk az udvaron. Raadasul peneszedes is varhato igy. Szerintrm 19 ig fel kell futeni, mi a21,5C ban is faztunk tavaly telen. Most jottunk panelbol ketszintes gazcirkos csaladi hazba. Jo szivas lesz :(
2022. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Megfagyni nyilván nem fog, túl lehet élni, de baromi kényelmetlen lesz.
2022. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Előre megyünk. Vitya megmondta.
2022. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
5-10 fokban?? Előbb ugranék le a tetőről...
2022. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

#8

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok fideszes, de ehhez a helyzethez a “Vityának” semmi köze! Legyünk már tárgyilagosak, akkor nem járatjuk le magunkat!

2022. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!