Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A ház alatti 9 négyzetméteres...

A ház alatti 9 négyzetméteres pincét rom tárolónak használtam.. Penészedett is. Mivel tudnám penészmentesíteni, zöldség tároláshoz?

Figyelt kérdés
Kipakoltam belőle Már egy hónapja és sokat szellőztetem. Milyen vegyszert használhatok hogy ne ártson majd a krumplinak a zöldségeknek amit benne tervezek tárolni?
2022. szept. 16. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A penészedés a magas páratartalom és a gyenge szellőzés következménye. Rézgálicos mésztejjel le kell meszelni.
2022. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég a mészelés
2022. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! - az mindegy hogy milyen mész csak mész legyen?
2022. szept. 16. 13:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Most látom hogy a kérdésben rom tároló volt írva... Ez lom tároló valóságban. (Pedig visszanéztem de nem vettem észre)
2022. szept. 16. 13:52
 5/11 anonim ***** válasza:
A mész az csak mész ( nem diszperzit)
2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én rézgálicos oldattal először lepermetezném és megszáradás után kimeszelném. Nincs ilyen mész meg olyan mész, csak mész (azaz kalcium - Ca).

Igaz, lehet darabos meg oltott is, de ez mindig ugyanaz a mész.

2022. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2022. szept. 17. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:

A penészedés attól van, hogy a pára lecsapódik egy felületen. A lecsapódás meg attól van, hogy egy felület hidegebb, mint a benti levegő, így a felület közvetlen közelében lévő levegő lehűl, a vízmegtartó képessége lecsökken, a víz kicsapódik. Tehát érdemes azért egy bizonyos szint alatt tartani a páratartalmat.

A zöldségfélék földben növő részeinek hasznos, ha párás helyen tartod őket, mert így állnak el sokáig. Száraz helyen összefonnyadnak.

A felületeket elég meszelni, mert a mész (kalcium-hidroxid) az erősen lúgos kémhatása miatt egy sejtméreg (ugyanúgy, mint a réz), a penészgombákat megöli.

2022. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mészfesték megfelel erre a célra (sima meszet nem kaptam)?
2022. szept. 19. 15:39
 10/11 A kérdező kommentje:
2022. szept. 19. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!