Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit számít kb. ha a...

Mennyit számít kb. ha a tüzifa kézzel van rakva a kalodába, vagy ha ömlesztve. A kézzel rakott 130-ezer bükk, az ömlesztett 80 ezer cser vagy 70 ezer éger?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy nem jövök ki jobban az ömlesztettel.

2022. szept. 21. 14:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
erdei köbméterről beszélünk. a 3. opció sima (1m*1m) köbméter az 30 ezer ömlesztve
2022. szept. 21. 15:03
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az erdei köb eleve nem 1x1x1,

hanem 1x1x1,70

Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy az erdeit hogy lehet ömleszteni?

A tisztességesen egymásra pakolt erdei köb éri meg a legjobban, mert az szárazsági foktól függően 8-10 mázsa, de csak abban az esetben, ha ingyen a szállítás és a feldolgozás, mert ha ezekért fizetsz, ugyanott vagy, mint a tisztességgel pakolt kalodással.

2022. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként ahol neked ezeket az árakat mondták, ott nem szabad vásárolni!!!

130000-ért, 13-16,5-ért adja mázsáját, ami még most is abszurd!

Az erdőgazdaságoktól a “tüzifaprogram” keretén belül, 1 kaloda erdei köb keményfát 30ezerért kapsz.

2022. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hello, tudom, erdei köbméterről beszélünk az első két opciónál, a harmadiknál sima köbmétert mondtak. Úgy ömlesztik, hogy megvan a kaloda és dobálják bele, és ahogy esik úgy puffan. Kérdés, hogy ez %-ban úgy általánosságban mennyit jelenthet. Ingyen szállítás már sehol sincs.

Szóval akkor ezek az opciók.


1,7m3 bükk 130 ezer pakolva ez messze van 55 ezer a szállítás

1,7m3 cser 80 ezer ömlesztve 15 ezer a szállítás

1 m3 tölgy 32 ezer ömlesztve + 7600 forint szállítás = 1,7m3 54 ezer


Az első még így is nagyon drága, még ha nem nézem a szállítást akkor is drága ha csak nem több mint 40% a különbség a pakolt és az ömlesztett között. A kérdés csak az hogy hogy lehet ekkora különbség az árak között.

2022. szept. 21. 16:11
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi igen én is erre jutottam, de a nyáron pl láttam az obiban is kalodásat rakva és akkor volt 110 ezer körül ezért nem voltam biztos benne, hogy akkor nem a többi átverés. Erdészetet hívtam, de 2m-es rönköket adnak azt meg én nem igazából tudom, szeretném hasogatni.
2022. szept. 21. 16:13
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Sehol nincs (még!) 130000 ár!

Te valami cigánnyal egyezkedsz? Az “ingyen szállítás” meg úgy értendő, hogy vagy van valami kisteher a családban, vagy bérelsz egyet és elhozod. A telepen géppel felteszik neked, otthon meg ledobálod.

2022. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
2022. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom merre laksz, de felénk (Pest megye) mázsánként 1 ezerért felvágják a törzset, darabolják és még a helyére is pakolják szépen sorban.

Szerintem kérdezősködj előre, ahogy szegényednek az emberek egyre többen veszik rá magukat az ilyen munkákra.

De akár vehetsz is egy jobb benzinmotoros fűrészt és valami konditerembe járó rokonnal feldaraboltathatod!

Szétcsapkodni kugliba akár naponta is lehet. Még nőket is látok hasogatni, nem egy nagy durranás, csak éles legyen a fejsze.

2022. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Az OBI árakat meg felejtsd el, mert ez kb annyira reális, mint a benzinkutakon ötösével összecsomagolt fa 3000-ért, szalonnasütéshez.

Nem tudom kinek jutott valaha is eszébe az OBI-ból venni a tüzelőt, 3-4-szeres áron?

2022. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
90%
A kézzel rakottban több van.
2022. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!