Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit számít kb. ha a...

Mennyit számít kb. ha a tüzifa kézzel van rakva a kalodába, vagy ha ömlesztve. A kézzel rakott 130-ezer bükk, az ömlesztett 80 ezer cser vagy 70 ezer éger?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy nem jövök ki jobban az ömlesztettel.

2022. szept. 21. 14:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. szept. 21. 18:59
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Az erdészet talán árul konyhakész fát is, inkább azt vedd meg.


Azt adják neked 130-ért, ami rönkben 30. Tehát 1000ezerért kuglizzák és vágják fel köbméterét. Nem rossz.


Az a baj, hogy így is van rá kereslet.

2022. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, de sajnos ahol én néztem nincs konyhakész. Van egy hozzávetőleges arányszám, tapasztalat alapján, ha a kalodába bepakolják szépen egymásra és ha csak dobálják akkor mennyivel kevesebb? Mondjuk 30%?


Vágni darabolni nem fogom. Mert ha a ráfordított időt nézem a fizetésemmel felszorozva, drágább lesz vagy ugyanannyi. Tudom sokan ezt hülyeségnek fogják értelmezni, de én így nézem. Ha nem dolgozom vagy családdal akarok lenni, vagy a hobbimat csinálni, vagy csak pihenni.

A legolcsóbb kalodás amit néztem konyhakészen az a 1,7m3 54 ezer és ha a kalodába csak a fele kerül be akkor már duplája. De itt is csak leszórják és nekem kell bepakolni.

Az még rendben, de ha 2m-es tömböket kell bepakolni és még darabolni az már sok idő. Sajnos nem ismerek senkit aki felvágja de még körbenézek ár ügyben és vágás ügyben is. köszi.

2022. szept. 22. 07:53
 14/16 A kérdező kommentje:

Most találtam a neten egy leírást mely szerint a rakott és az ömlesztett között 1,6 a különbség, tehát a 80 ezres ár ömlesztve 128 ezer.

Azt leírja, hogy a friss tüzifa 40-60%-a víz. Találtam egy erdészetet, ahol 10 mázsa ami kb egy erdei köbméter 39500 (konyhakészen) de ezt is ha felszorzom 2 vel feltételezve hogy 50%-a víz amit kifizetek akkor már 79 ezer + itt is van a fuvardíj amit nekem kell intézni 60 ezer (100 km oda vissza)

20 mázsa (kb 2 m3) esetén 100 ezerrel olcsóbb, viszont ezt is pakolni kell és itt még szintén ott van a kockázat, hogy a 20 mázsa az nem csak 18 mert akkor máris csak 60 ezerrel járok jobban. akárhogy nézem ebből jól nem jöhetek ki :)

2022. szept. 22. 08:54
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem személyeskedni akarok, csak megjegyzem, hogy elég jól kereshetsz.

Egy nap 2 köbmétert össze lehet vágni, 130 ezres fánál ez 200 ezer ft naponta.

Ha ilyen jól keresel, miért szenvedsz fával?


Minek kellene a konyhakész fát felszorozni kettővel?

Ha egy erdei köb rönk 10 mázsa, akkor 10 mázsa hasogatott fa 1 erdei köb.

Szerintem logikus.

Ha ez valóban alig 40 ezer forint, azonnal vedd meg!

Legyél ott a mázsálásnál, akkor nem vernek át!


Minden településen van olyan, aki favágással foglalkozik, ilyet kell keresni.

2022. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát igen ez így van de biztos, hogy 8 óra alatt nem darabolom és hasítom fel a rönköket. Mert nincs gyakorlatom benne + vennem kell egy jó fűrészt és bakot stb. A fűrészelés még ok de felaprítani. szóval min 16 órával számolok.

kandallóba kell. nem effektív fűtésre. Nem a konyhakész miatt szorzom kettővel, hanem mert friss fa aminek a nedvesség tartalma 50%. tehát a fele víz. lehet hogy nem jól számolok és a fajsúlyt nem nézem, csak kvázi. De ha nem jó szóljatok.


Sajnos a másik tényező, hogy nem ott lakom, ahova kell szóval necces a dolog lemenni keresni valakit, egyezkedni aztán megint lemenni, beengedni. Stb. és valamiért az az érzésem nem lenne olcsóbb mert ezelőtt 5 évvel amikor üres volt a telek a kaszálást csinálták 700nm re 20 ezerért. ami meg van 2 óra alatt.

De azért köszi marad a 40 ezres és találtam egy 40 ezres fuvardíjat.

2022. szept. 22. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!