Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Idén mikor indítják be a...

Idén mikor indítják be a távfűtést?

Figyelt kérdés
3 takaróval+ 4 réteg ruhával didergek itthon. Az állataim úgyszintén fáznak. És ha szellőztetek megfagyok.

2022. szept. 21. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Beszéld ezt meg a gondnokkal, a közös képviselővel, a házmesterrel vagy az obudsmannal. Egyébként alapesetben szeptember 15-én, de ha jó az idő, akkor később. Én egy budapesti panelház 6. emeletén lakom, nálunk még nincs, a lakásban 23 fok van.
2022. szept. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Már régen beszereztem volna egy hőlégfúvós hősugárzót, hogy ne legyek kiszolgáltatva és ne kelljen fagyoskodnom állatostól.
2022. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány fok van nálatok hogy ennyire fázol???
2022. szept. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ja, hogy a magadfajta miatt indítják be mindig szeptember közepén a fűtést, aztán mikor októberben jön az enyhébb idő, akkor meggyulladunk, júniusban meg 40 ezer az elszámolószámla...


Panel 10. emeletén élek. Nálunk télen-nyáron meleg van. Télen az esztelen fűtés miatt 27 fok van, ha nem nyitok ablakot, nyáron a hőségben éjjel-nappal megy a légkondi. Ilyenkor szeptemberben van egy pár hetes időszak, amikor elviselhető az idő, amíg a fázós vén nyanyák be nem indíttatják a fűtést.

Komolyan, most is nyitva van az ablak, kint van 10 fok, bent 22. Elfér egy pulcsi, de nehogy megfagyjak már! A kutya is most érzi magát a legjobban.

2022. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Október 15 a hivatalos időpont.
2022. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 4. emeleten lakom. 15 fok körül van a hőmérséklet, hogyha nem szellőztetek. + Nálunk tavaly novemberben lett fűtés, mert az allattam lakó lecsavarta, ezért az egész házba nem volt. És nemértem, hogy lehet nálatok 23 fok, mikor kint van 16.
2022. szept. 22. 18:16
 7/11 A kérdező kommentje:
+ Nekem nem kutyáim vannak, hanem jóval kisebb állataim. Pl. Hullámos papagáj, törpe nyuszi.
2022. szept. 22. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
4-es,én inkább úgy látom, hogy a hőhullámos nyanyák azok, akik állandóan meg akarnak halni a melegtől 20 fokban, jellemzően ők hisztiznek egész nyáron. Én sem értem, hogy tud 22 fok lenni bent, ha kint van nappal max 15, éjszaka meg 5. Csak úgy tudom ezt elképzelni, ha valaki nem szellőztet, de ez nálunk nem opció. Mi hetek óta fűtünk, legalább itthon ne kelljen már 100 réteg ruhában, kényelmetlenül fagyoskodni. Nagyon sajnálom azokat, akik ki vannak szolgáltatva a távfűtésnek, vagy nincs pénzük kellemes hőfokra fűteni a lakást.
2022. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

#4 vagyok. Reggel és délután szellőztetünk, napközbeni is bukón nyitva van az ablak, ha kell, éjszakára bezárjuk. 21 foktól kevesebb még nem volt most szeptemberben. Most pl 22 van idebent.

Műanyag ablak mindenhol és a betonfal tartja a meleget. Nomeg a tömb közepén vagyunk, szóval itt csak a tető felől nincs szomszéd lakás.

Ti vagy szélen vagytok, vagy túl sokat van nyitva az ablak, ha így kihűl a lakás.

2022. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk például nagyon hideg van. Egy lépcsőházas panel, sehol nincs falszomszéd. Ezer éves épület, nem felújított. De fűtés persze itt sincs, pedig több környékbeli ismerősömnél van már. Mi meg pulcsiban, harisnyában, pléd+ takaró kombóval alszunk. Kisbabánk van, szegényre 60 réteg ruhát adok.
2022. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!