Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Légtelenített radiátor jéghide...

Légtelenített radiátor jéghideg, víz nyomás van. mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Szelep nincs beragadva, kb 5 éves az egész radiátor-rendszer (csövek, ház, kazán, radiátor, szelep. Minden más radiátor forró, kivéve egyet. Ami furcsa, hogy van víznyomás, mert a légtelenítő szelepnél ha kitekerem a csavart, kb 2 másodpercig levegő fújt, majd spriccelt a víz erősen. Ekkor elzártam, de semmi, 2 óra múlva sincs semmi melegedés rajta. Egy körön van kb 4 radiátorral, amik mind forrók.


Ötletünk sincs, vízvezeték-szerelő telefonban azt mondta, hogy be van ragadva a szelep a tekerő alatt. Pedig nincsen, telejsen levéve a tekerőt, nehezen (erős a rugója), de csavarhúzó nyelével be lehet nyomogatni. Meg is kocogtattuk, de semmi.


2022. szept. 25. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lennvan torló szelep?-nem lett elzárva?

Légtelenítő felé emelkedik a radiátor? Nem süllyedt meg?

Ha a többi radiátort zárod, akkor sem indul meg?

2022. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg ismét légteleníteni. Ha nem lesz eredménye, akkor víztelenítsd a rendszertb és fújasd át a radiátort, vagy cserélj szelepet (vagy mindkettőt próbáld meg).
2022. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
HA höérzékelös a kazán, akkor lehet, hogy túl meleg van neki, azért nem idnul be
2022. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi nicns a radiátoron, nincs hőérzékelője, egyszerű tekerős szelep van rajta. Ha elzárom, akkor az a radiátor kiamrad a körből, csak a többi melegszik. közben elzártam minden másikat, nincs folyás a rendszerben.

Van, nincs elzárva. Az összes radiátor "előtt" van, tehát tuti, hogy nyitva van. nem süllyedt meg, a légtelenítő a legmagasabb pontján van

2022. szept. 25. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Zárj el 2 radiátort,ami a kazánhoz legközelebb van.Ekkor felgyorsúl a viz áramlás.1 kicsit nyissál csak a légtelenitő csavarral.Tegyél 1 ruhát rá,hogy ne spricceljen a víz.Nem kell azonnal zárni,ha már csak víz jön.

Ha érezhető a radiátor végén a melegedés,akkor fűteni kezd.Ekkor zárni a légtelenitőt.Ha bemelegedett lehet nyítni az elzártakat,de azokat elég félig is .A kicsöpög víz,és a levegő távozása miatt a nyomás is csökkenhetett,ezt majd pótolni kell.Jobb ezt hűlt kazánvíznél,mert a felfűtöttben mindig magasabb a nyomás .

2022. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szivattyú megy? Hallani az áramlás hangját a radiátoroknál?
2022. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6: nem hallani, sose hallottuk. Tudom mire gondolsz, meg is lepődtünk amikor az első télen először kapcsoltuk be, hogy tök néma az egész.

Egyébként kb 10 perc alatt melegedett föl az egész, tehát elég gyorsan kering. Kipróbáltam ezt a sokáig eresztem a vizet a tetején, meg elzárok 2-3 radiátort, akkor az alján az egyik sarkán melegedett, elzártam a légtelenítőt, most már hideg a radiátor. nem értem komolyan, mintha párhuzamosan lenne kötve egy másikkal, és egyszerűen nem kering benne a víz. de közben meg van nyomás benne, mert spriccel.

2022. szept. 25. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fent van nyomás, a légtelenítőn spriccel akkor nem fordul meg a víz visszafele.

Alul nincs torló szelep, vagy más?

2022. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nincsen semmi. Egyedül annyi lehet, hogy a cső van eldugulva, de akkor meg nem lenne nyomás a radiátorban, nem jönne víz. Meleg víz érkezne a radiátorhoz, mert egyszer sok eresztés után melegedett az a sarka ahol beérkezik a víz, de utána egyből ki is hűlt, tehát megállt a keringés
2022. szept. 25. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne egy kép a radiátorról, mert a leírásod alapján csak kéne lennie egy torlószelepnek, esetleg ha van akkor a gyűjtőnél nézd meg, nincs-e elzárva. A visszatérő lesz valahol zárva/dugulva, ha a légtelenítőn kiengedve a vizet melegszik.
2022. szept. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!