Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakásban a radiátort...

Panel lakásban a radiátort lehet légteleníteni anélkül, hogy az egész panel fűtési rendszerével lenne valami?

Figyelt kérdés
Amikor ki kellett nyitni mert leengedték és feltöltötték akkor megtettem időben de most ahogy bekapcsoltam a radiátort csak a csövek felőli egyik fele meleg a másik oldala csak éppen nem hideg. Feltételezem azért mert levegős maradt valahogyan. Gondoltam veszel egy légtelenítő kulcsot és megoldom de mivel még panelben ilyet nem csináltam nem tudom csinálok-e ezzel valami rosszat. Van ebben tapasztalata valakinek?

2021. nov. 28. 14:21
 1/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Nyugodtan.
2021. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, semmi baja nem lesz senkinek belőle.

Én a legfelső emelet vagyok, nekem az egyik radiátort minden szezonban 2 hónapig hetente kell légtelenítenem, mert ott gyűlik össze kb a fél ház össze levegője a rendszerből vagy nem tudom. A másikban meg semmi.

2021. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet,de sajnos nem mindenkinek van hozzá szakértelme ,és szerszáma .
2021. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3 Szakértelmem nekem sincs hozzá. De ahogy utána olvastam nagyon lassan kell megnyitni csak egy picit és egy rongyot kell odarakni a szelephez mert a távozó légbuborékok vizet is tolhatnak ki de elvileg nem kellene sok víznek ott kicsöpögnie. Célszerszámot meg kapok 300 forintért a Praktikerbe. Vagy van itt még valami amit nem vettem figyelembe?

2021. nov. 28. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:

nem kell semmi célszerszám, elég egy csavarhúzó aminek belemegy a feje a légtelenítő vájatába.

megnyitod azt kész, nem kell túlgondolni. ha kifolyik a víz, hát kifolyik. teljesen mindegy, egy panel fűtésrendszere nem fog megérezni két liter vizet se, nemhogy húsz millit.

rongyot érdemes odarakni, mert általában dzsuvás fekete lé jön ki először.

2021. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként észrevettem hogy a techem nem mér így, hogy csak a radiátor egyik fele meleg. Ha légtelenítem és normálisan meleg lesz a radiátor ez a gond is megoldódik? Vagy azt meg kell majd nézetnem?
2021. nov. 28. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, pont azért hideg a fele, mert ott levegő van, nem víz.

Egy sima lapos fejű csavarhúzó kell hozzá, meg egy rongy és kész. Ahogy írod. Óvatosan kell megnyitni, nem kitekerni teljesen, hanem amikor hallod, hogy áramlik ki a levegő, akkor megállni, aztán amikor elkezd víz jönni, visszatekered és kész.

2021. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. nov. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!