Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ágy alá szoktak tenni...

Az ágy alá szoktak tenni padlófűtést a szakemberek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy tudni kell előre egy építkezés során, hogy a szobán belül hova kerül az ágy, mert alá nem tesznek padlófűtést. Viszont a neten már olvastam ennek az ellenkezőjét is, hogy mindenhova kell a padlófűtés. Most akkor mi az igazság? Nekem fura lenne egyébként, ha nem kerülne az ágy alá, mi van, ha átrendezem a szobát a későbbiekben?! Nektek mik a tapasztalataitok?

2022. szept. 28. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem hallottam soha!

Elöször is fontos az egyenletes höelosztás, másrészt meg egy lakást többször átrendeznek, akkor a fütést is át kellene építtetni???

2022. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség.
2022. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ezt álmodtad, vagy honnan van az "infó"?
2022. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadnak csináltatod, ne hagyd ki a padló alatti rész egy részét se.
2022. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hagyják ki az ágy helyét, mindenhova leteszik a csöveket. Nyugi, fogsz tudni aludni. Modern, szigetelt házban a fűtött padló kb 28-30 fokra melegszik fel miközben a levegő 21-22.

A kezednek 35 fok körül langyos egy felület.

2022. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy hagyják ki. Ha kihagynák az egy hideg pont lenne a szobában. Aki ezt mondta neked az jó nagy marhaságot mondott. Honnan tudják a szakik, hogy te hová teszed az ágyad? Én pl fél évente átrakom máshová az ágyat, majd vele a fűtést is?


Én inkább azt mondom, hogy hálóba ne tetess padlófűtést, mert másképp száll a por, és allergizál nagyon. Szóval, ha tartasz az ágy alatt lévő csövektől akkor oda másfajta fűtést tegyél. Ismerősöméknék a hálókon kívül mindenhol padlófütés volt.

2022. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyeken ELÖSZÖR készítik el a fütést, utána rendezik be a lakást, és nem feltétlen döntik el elöre, melyik helyiség lesz hálószoba, dolgozó vagy egyéb.
2022. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

"száll a por"


Nagyon durva, hogy még mindig tartja magát ez a tévhit. Aki szerint száll a por a padlófűtésnél, nézett már bele lemezradiátorba? Meg úgy egyáltalán, figyelte már hogy lengedezik a függöny a radiátor felett?

Ezzel szemben a padlófűtésnél tökéletesen rezzenéstelen a levegő a szobákban...

2022. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!