Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen megtakarítás érhető...

Milyen megtakarítás érhető el, ha a jelenlegi FÉG 24 kW gázkazánt lecseréljük egy újra, és kiépítjük a padlófűtést?

Figyelt kérdés
Jelenleg évi 400.000 Ft durván a gázszámla. Ez a beruházás 6 millió körül lenne. Mivel max 10 évre tervezek ezzel a házzal, (később építkezés lesz, csak az elszállt árak miatt nem tudok belekezdeni csók meg babaváró nélkül...) Így jó lenne tudni, hogy a kényelem megéri-e. (Ez sem lesz eladva, de minimum 5-10 évet üresen fog állni, esetleg albérletbe kiadom) ha marad évi 150, de az új kazánra kell költeni évi 100-at, akkor sehol sem vagyok, ami előny, az a padlófűtés. Ez a kazán 30 éves, de még nem volt rá költve jelenlegi áron 100.000 Ft. Számításaim szerint, ha a jelenlegi gázár megháromszorozódik, akkor érné meg 10 évre. Viszont akkor meg jobban megérné a hőszivattyú. Ha a kényelmet (és az asszonyt, illetve gyereket) nem nézem, akkor nekem legjobban a vízteres kandalló érné meg, a jelenlegi rendszerre kötve. De akkor az asszony megy. (Tüzifához szinte korlátlan mennyiségben jutok, saját gyümölcsösből évi több m³ jön ki, jelenleg ledepózva van vagy 15 m³.) De a padlófűtés lenne a fő cél. A hallottak alapján, új kazán -20-40 százalék, padlófűtés -30 százalék. Ti mit tennétek? (Ami az asszonnyal kompatibilis, az vagy komplett új rendszer, padlófűtés+radiátor, új kazán, vagy marad minden így.)
2022. jan. 20. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen ház ez, de ahol évi 400 ezer elmegy gázra, oda egészen biztosan elégtelen a padlófűtés. Vagy akkor szigetelni is kell mellette, de akkor sem biztos még semmi. Sajnos nem ússzátok meg az energetikai szakértőt.
2022. jan. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Akkor tudsz megtakarítani, ha a háznak kisebb lesz a hőszükséglete ( hőveszteség).

Addig ugyan azt a hőmennyiséget kell beletolnod, max a kondenzációs ha kondenzál(!) lesz kicsivel olcsóbb. De ezt szintén méretez i illik, különben sima kazánként fűt.

Szigetelj, bőven 10-20cm hőszigetelés, és akkor kevesebbet fogsz fűteni.

2022. jan. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
6 miliós beruházás az életben nem térül meg.
2022. jan. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akik ennyit forognak a megtérülésen, azt árulják már el, hogyha valaki újat épít, és abba tesz vagy radiátort, vagy padlófűtést, azt hogyan számolja ki, hogy mikor "térül meg"? Vagy ha vesz magának a férfiember egy Audit, az mikor térül meg?

Sok esetben értelmetlen ezen forogni.

Kényelmesebb, komfortosabb, és az asszony is jobban érzi magát, főleg ha gyerek is lesz. És sose térül meg forintban. Csak a komfortban. Kevesebb hamuzás, nagyobb tisztaság, könnyebb mindennapok.

2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
10x12 méteres kockaház, illetve hozzá építve 30 m² lakóterület. Új kétrégegű üvegezésű műanyag ablakok, régi ajtó (a gázkazán miatt), semmi szigetelés sem a falon (szomszéd miatt nem is lehet), sem a padláson (azt mondták, penészedni fog). Az eredeti rész 50-es vályogfal, a hozzáépített 30-as szilikát. Hőszükséglet lett számolva, szakember által, 18 kW gázkazán kéne, ajtócsere után.
2022. jan. 20. 12:15
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
#4 A kérdező számolgatta a megtérülést ezért válaszoltam rá azt amit
2022. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!