Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az olyan luxuslakás épületében...

Az olyan luxuslakás épületében, amiben található normális úszómedence, edzőterem, fizetni kell a használatért, vagy ingyenes?

Figyelt kérdés
Pénzem soha nem lesz rá, de kíváncsiságból megnéztem neten egy olyan lakást, és azon gondolkodtam, ott ezek a dolgok hogy mennek. Mint az uszodában, van valami pénztár, ahol fizetni kell alkalmanként, még ha fütyi összeget is? Vagy teljesen ingyenes? A rezsi költsége havi 20 ezer, ha jól rémlik, semmi olyat nem írtak benne, hogy kell-e másért fizetni. Vagy nem tudom, ezek a dolgok hogy mennek, de annyi biztos, hogy nem 2 ft, hogy úszómedence és konditerem is van.
2022. okt. 13. 07:46
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Álltalában a közösköltségbe van bele építve mint a kertész stb is

Közösköltség simán lehet 100 000 ft os nagyságrend

2022. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában beleépítik az árba. Szóval nem a rezsit kell nézni hanem ahogy az első is írja a közös költséget, meg a bérleti díjat, márha van. Ha szimplán megvetted, akkor megintcsak benne lesz a vételi árban meg a közös költségben. Szóval hidd el, nem ingyen van, csak persze, nem kell minden belépésért fizetni.
2022. okt. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ilyen dolgok vannak, ott van karbantartó, portás, fitneszedző stb, azok bérét is a lakóknak kell fizetni.
2022. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A közösköltségbe van beépítve a fenntartásának a díja. Egy barátnőmék vettek olyan lakóparkban lakást, ahol van park és úszómedence még a 2000-es évek elején. Huszonezres közösköltség volt náluk akkor, amikor nekem sima lakásban 2500 Ft volt a vízdíjjal együtt. Most már ezeknél a lakásoknál simán lehet hat számjegyű is.
2022. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Be van építve a közös költségbe.

Portaszolgálat is boztosan van.

Tuti 1200 Ft/nm -től kezdődik.

Tehát egy 50 nm-es lakásnál 60 000 Ft/hó csak a közös költség.

2022. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy teljesen ingyenes?"


Leszámítva a 24 órás portaszolgálatot vivő 2-3 embernek a munkabérét meg a munkaruhájukat.

Továbbá a kertész, az uszodamester meg a gondnok munkabérét.

Továbbá a medence karbantartását, a víz napi vizsgálatát és vegyszerezését, nem beszélve a víz energiazabáló fűtéséről.

No meg a szokásos közös költséget se hagyjuk ki.

A lényeg, hogy sok nulla van a végén.

Most meg pláne.

2022. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!