Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kivilágítod idén a házat?

Kivilágítod idén a házat?

Figyelt kérdés
Természetesen, aki egyébként sem szokta, az ne szavazzon!

2022. okt. 26. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, ugyanúgy, ahogyan szoktam!
Nem, a magas rezsi árak miatt!
Igen, de kevesebbet fog világítani a világítás!
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem? Egy okot arra, hogy nem vagy nem ugyanúgy!

Egy átlagos LED-es fényfüzér, (legyen 10m-es) fogyaszt hozzávetőlegesen 6W-ot! Nálam ilyenből van kettő. Bekapcsolás 4 órára van időzítve, lekapcsolás éjfélre, ez napi 8 óra működés az 96W fogyasztás naponta. Advent első vasárnapján szoktam bekapcsolni és onnantól jan. 6-áig minden este bekapcsol. Idén 47 napig fog naponta működni, ami 96x47W-ot jelent, ami pedig 4.5kW! Az teljes (nem "kedvezményes") áron sem több, mint 338 Forint! Ki a tököm akar ezen spórolni? Akinél 10x ennyi karácsonyi világítás van, mint nálam, az sem spórolt vele többet, mint 3400Ft-ot! Szerintem, aki azt válaszolta, hogy kevesebbet fog világítani vagy aki egyáltalán feltette ezt a kérdést, az még véletlenül sem számolt utána. Így vannak ezzel azok is, akik a fürdővizükkel öntik le a budit! Miért?

2022. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Az a pár ledsor nem oszt vagy szoroz.

Régi wolfram szálas korszaknak vége amikor fűtött a világitás ezért meglátszott a számlán.

2022. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
56%

Ezt még hányszor fogod megkérdezni?

Igen, egy ledfüggöny lesz az ablakban, mint tavaly.

2022. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos mert minden évben betalál a hülye szomszéd, hogy följelent környezetkárosításért.

Egyáltalán van ilyen kategória rendőrségen?

2022. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

4!

Nincs!

Birtokvedelmet kérhet a jegyzőnél, de mire odakerul, addigra húsvét lesz.

2022. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
10 wattos a ledfüzérem, sötétedéstől éjfélig világít. Ennyit megengedhetek magamnak.
2022. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Mi lenne környezetkárosítás ez rohadt égősoron... vannak bajok embereknél.
2022. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy írták a ledes fények nem igazán látszanak meg a számlán, szóval igen, mint minden évben. Ráadásul mi fent szoktuk hagyni a világítást egészen tavaszig, sokat dob szerintem a hangulaton a sötét, nyomasztó téli napokon. Ennyit nekem bőven megér az a pár ft.
2022. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!