Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ilyen magas a lakás...

Miért ilyen magas a lakás páratartalma folyamatosan?

Figyelt kérdés

Adott egy szigeteletlen, betonblokkos építésű társasház. Ablakok szigeteltek (konyha/előszoba és fürdőszoba ablakok szellőztetővel is ellátva). Fűtés: minden helyiségben 2-3 éves gázkonvektor + 1 szobában rásegítésként klíma is (ha szükséges).

Szeptember óta a lakás minden helyiségében 70-85% a páratartalom. Ha 20-21 fok fűtési hőmérséklet van, akkor magasabb, ha 23-24 fokot tartunk bent akkor kicsit alacsonyabb, de 65-70% alá nem megy. Szellőztetés napi 2-3-szor (olyankor kb. 10 percre lemegy 60% alá, majd ugyanúgy vissza).

Az egyik szobában a franciaágy farost lemez alja folyamatosan penészedik, a fal sarkok csak azért nem penészednek, mert lefestettem HÉRA penészgátló adalékos festékkel. Ruhát szobákban nem szárítunk és növények sincsenek a szobákban.


Nem tudom elképzelni mitől ilyen magas a páratartalom? A szigeteletlen betonblokkos falak miatt? Vagy ennek nincs köze hozzá? Lehet ez ellen tenni valamit?


Soha sehol ilyen mértékben nem volt gondom a páratartalommal, pedig laktam szigeteletlen lakásban, ahol még szellőző sem volt az ablakon és olyan száraz volt a levegő, hogy párásítani kellett (20-30%).



2022. nov. 2. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nedvesek a falak.
2022. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Egy kapiláris vízmérés nem ártana, az megmondaná mennyire nedvesek a falak.


Ha vizesednek akkor szigetelni kell valahogy őket (milliókat jelent költségben)

2022. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a lakás zárószint (4. emelet), így is előfordulhat, hogy ennyire nedvesek a falak?
2022. nov. 2. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

A szomszédlakásoknál is ez a helyzet?

Szinte hihetetlen, amit írsz, de ettől függetlenül hiszek neked. Tippem sincs mit csinálj.

Működnek az ablakok szellőzőnyílásai?

2022. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Akkor nem kapilláris víz, hanem a tető zár rosszul vagy van egy mikrorepedés valamelyik vízscsőben például. Nem nagyon, de annyira hogy vizes legyen a fal.


Egy ilyen vizsgálat pár tízezer forint szakemberrel, profi műszerrel.

Sok pénz, de olcsóbb mint a magas páratartalommal járó költségek.

2022. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szomszédok is panaszkodnak a penészre az őszi-téli időszakban, de magát a páratartalom mértékét nem tudom a szomszédokban. Sajnos a külső falak nagyon hidegek télen (falfelület kb. 18C, úgy hogy a szobában 23-24C van).

A fürdőszobába tavaly csináltattuk az ablakszellőzőt, a konyhai is ellenőrizve lett, jól működik. 2 külön páratartalom mérővel mérem, külön helyiségekben. Szinte minden helyiségben 65-75% a páratartalom. De ma reggelre pl. 75-80% volt a szobákban (konyha/előszoba ahol szellőző is van 73%), miközben 23-24 fok van minden helyiségben. A tetőt elvileg év elején vízszigetelték x millió Ft társasházi megtakarításból.

Lehet keresek egy fal nedvesség diagnosztizáló szakembert.

2022. nov. 3. 09:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!