Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten 130 nm-es belvárosi...

Budapesten 130 nm-es belvárosi lakásban gázkonvektoros fűtéssel kb. mennyi havi gázszámlára kell számítani télen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

laknak alattad? sokat számít.

ha minden helyiséget ki akarsz fűteni, akkor legalább 50e.

2010. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem havi 25-nél sosem volt több a gázszámlám. Alattam, felettem, jobbról, balról is van szomszéd. Az előszobát, wc-t, kamrát, közlekedőt, konyhát nem fűtöm. (Ez utóbbiban csak a főzésnél tartózkodom, az meg bemelegíti.) A szobákban, és az ebédlőben őrlángon megy a fűtés, csak azt tekerem fel, ahol épp vagyunk, ez általában egy helyiség. A meleg víz villanybojleres.
2010. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szomszédok alul, felül és mindkét oldalról vannak, és a vízmelegítés villanyboylerrel megy. Köszi a hasznos tippeket is. Még egy kérdésem lenne, a gázóra havi leolvasása alapján fizettek (a tényleges havi fogyasztás alapján)?
2010. szept. 29. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, havonta diktálok. Az átalány nagyon nem jött be. Ezzel az őrlángos módszerrel sosem megy 19 fok alá a lakás. Ha elutazunk, akkor teljesen lekapcsoljuk, de 14-15 foknál akkor sincs kevesebb, bármilyen vad mínuszok is tombolnak kint.
2010. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, a fürdőben pedig azt csinálom, hogy jó meleg vizet eresztek a kádba, és ez olyan 5 perc alatt kellemesre befűti a helyiséget. Mondjuk, az én fürdőszobám kicsi, kb 10 nm-es. Ha a tiéd is, próbáld ki. 21-22 fok simán lesz.
2010. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!
2010. szept. 30. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!