Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen elektromos páramentesít...

Chaves kérdése:

Milyen elektromos páramentesítő készüléket vegyek egy kb 25 négyzetméteres erősen párás helyiségbe?

Figyelt kérdés
Párásodas miatt penészednek a falak és az ablakoknál is megjelent a penész. A páratartalom mérő szerint 90% a levegő nedvességtartalma! A fűtés ellenére is magas pl a fürdőben. Kérek készülék típust is, működési elvet is.

#Páramentesítő készülékek #Lakás páramentesítés #Nedves szoba kiszárítása
2022. nov. 10. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Okoska, ha szellőztetés után fél órával ismét 70-80% a páratartalom, akkor mit csinálsz?


Semmi érdemi hatása nincs a páratartalomra az általad ajánlgatott napi 2x2 perc.

2022. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hiába szellőztetünk a nedvesség megmarad. Inkább szárító hatása kell legyen egy készüléknek amit használni szeretnénk.
2022. nov. 11. 21:06
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

11

Úgy látom, nem sikerült elolvasni, mit írtam. Pl. 2x2 perces szellőztetést nem ajánlottam, azt írtam, hogy nem sok értelme van. Fuss neki még egyszer.

12

Erről is írtam, hogy miért maradt meg a nedvesség. Azért, mert az általad végzett szellőztetés a levegőnek csak nagyon kis részét cserélte ki, vagyis semmit nem ért. És azt is leírtam, hogy a párátlanító készülék a rossz, egészségtelen, elhasznált levegőn nem tud javítani. Viszont órákig zúg neked, mint egy ipartelep a szomszédságban.

Tehát elsősorban a páratermelést kell visszaszorítani lehetőség szerint, mondjuk a fürdőszoba ajtaját csukva tartani addig, ameddig ki nem szellőzött fürdés és mosás után. Másrészt meg szellőzőberendezést telepíteni, ami tényleg cseréli a levegőt, a pár perces szellőztetéssel szemben.

2022. nov. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ez a ház éveken át elhanyagolt volt. Mi 3 évvel ezelőtt vásároltuk meg kényszerből, mert más megoldást nem találtunk a lakhatásunk megoldására. Nem szeretnék belemenni, a kényszer okának a részletezésébe. Azóta kínlódunk a nedvességgel. Ez egy hétvégi ház volt, az alsó részen kőből épült a felső részen faház van. Egy domboldalba épített házról van szó aminek a szellőztetése nem megoldható kereszthuzattal.

Átépíteni nem tudjuk, mert nincs pénzünk rá.

2022. nov. 13. 10:15
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a kérdésedre válaszolva, nekem Gorenje D16 om van, ruhaszárítós. Szuper. Csak készülékkel tudod kiszívni a párát.
2022. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Megvettem a Klarstein DryFy 10-es páramentesítőt és egy hét alatt 18 liter vizet gyűjtött össze. Nagyon szépen száradnak a falak. Nincs erős doh szag sem azóta és újabb penészedés sem jelent meg sehol. Van munkája bőven a gépnek az biztos.
2022. nov. 30. 17:16
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó döntés volt.
2022. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ezek a legjobbak, a gépek. Nekem minden este kb 8 tól megy reggel 6 ig és mindig tele a tartálya, ami 3 literes. Egy hét alatt 21 litert gyűjt össze. Félelmetes, nem gondoltam volna, hogy ennyi van a házban.
2022. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!