Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha örökölnél egy házat akkor...

Ha örökölnél egy házat akkor a te neveden lenne az egész vagy fele-fele a pároddal?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, ők meghaltak régen, apum is meghalt fél éve, neki nincs testvére és nekem sem így én örököltem az egészet. Párommal eddig albérletben laktunk és oda költöznénk, 3 éve vagyunk együtt. Elég jól megvagyunk, de nem vagyunk házasok, egyenlőre gyereket sem szeretnénk, 30 évesek vagyunk. Úgy gondolom így jobb ha az én nevemen marad az egész, mert még bármi lehet..Szerintetek? Egy kisebb felújítást csinálnánk közös pénzből, de elég jó állapotú ház.

#Öröklés, ház, ingatlan, tulajdonos, vagyon,
máj. 24. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Párodnak mégis mi köze lenne hozzá?


Ha házasok lennétek, akkor más lenne a szitu. De így semmi

máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki örököl, az az ö nevére kerül, és soha nem lesz a közös vagyon része, mindig saját vagyon magad, akár 50 év után is.

Ami közös lesz, az a komolyabb felújításokra költött összeket illetvev az esetleges hozzáápítések összege.

máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
1-es: teljesen mindegy, hogy házasok vagy sem, ez a kérdezö saját vagyona/háza marad örökre
máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%

1 vagyok.

anyukám örökölt apával való házassága alatt egy házat.

Mikor váltak, hiába nem tettek hozzá egy vasat sem, apának is járt belőle valamennyi, mert minden a házasság alatt szerzett bolog "közös".

Legalábbis ők így jártak, ezért írtam ezt

máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
4: Ez nem igaz. Az örökség házasság alatt sem lesz közös.
máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mert már húzta a száját a barátom, hogy akkor neki ahhoz nem lesz köze..de én meg inkább odamegyek minthogy fizessem az albérletet mikor ott az a szép kis ház.
máj. 24. 10:26
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz magának az örökösnek is, és az ügyvédjének is nagyon balgának kell lennie, ha egy párkapcsolatban, vagy egy házasságban lévő egyik fél örökségének a közösen MEGSZERZETT és így felezendő vagyoni elemek között lenne a helye. A öröklés sosem volt KÖZÖS szerzés. Azt az örökös örökölte. Ő egymaga. Függetlenül attól, hogy szingli volt-e, vagy házasságban élt!

Ettől függetlenül persze az örökös annak adja az öröksége felét (vagy az egészet) akinek akarja. Tehát írathatja a felét a felesége/férje vagy az élettársa nevére. És onnantól fele-fele tulajdonosok. De ez orosz rulett, mert a kapcsolat a másik holtáig jó maradhat, de meg is romolhat időközben... [Én szamár meg ráírattam erre a bolondra a fele királyságom...]

máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Nehogy bepalizzon és ráirasd a fél házat! Erre nagyon figyelj. Az más ha fel kell újítani és beletesz mondjuk csak ő 10-15 millát úgy érthető ha elvár egy tulajdonrészt de így nem. Ne hagyd magad kihasználni.
máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem válik házassági közös vagyonná az örökség.

Olyan helyzetben meg nem vagyok, hogy fél házakat csak úgy elajándékozzak.

máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

6: "Mert már húzta a száját a barátom, hogy akkor neki ahhoz nem lesz köze."

Uhh.

Másban nem próbál lehúzni anyagilag?

máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!