Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kályha problémák, füstölés,...

Kályha problémák, füstölés, vissza fújás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Régi építésű lakásról van szó, így a kémény is eléggé régi.

Most lett a kályha rákötve.

Viszont nem értek pár dolgot.

Szeptember környékén mikor rá lett kötve először a kályha a kéményre, próbából begyújtottam, és akkor éget rendesen, egyből lángakapott, ontotta magából a meleget, és nem füstölte teli a szobát.

Viszont sajnos eléggé bekormolódott.

Mert későn vettem észre hogy a gyújtós papírok közt ott volt az olajos szalvéta.

Ezért hogy ne legyen szaga, újra szétszedtem, és ki sikáltam az egészet.


Azóta újra rákötve próbáltam begyújtani, viszont iszonyatosan telefüstölte a lakást. Rázárt ajtóval is az összes kis résen ömlött ki a füst.

A bezárt levegőztetőn is stb.


Majd sokadik próbálkozásra ma reggel is is próbát tettem, szobában nem volt túl meleg, a külső hőmérséklethez képest nem volt eget rengető különbség.

Most csak kisebb papír darabkákkal, de ugyan úgy füstül, néha ha intenzíven lángra kapott akkor mondhatni jó volt, de amint elégett a papír, a kályha belsejében kavargott a füst, és szintén szökött kifelé.


Azt nem tudom hogy normális e, mikor a kémény lyukról leszedem a kupakot, kezemet oda téve, "fúj" be a hideg levegő. Ha a kályhán van már a cső stb, és a kályha belsejébe, vagy csak a zárókáján vizsgálom az áramlást az is befele jön.

Gondolom ezért nem sikerül rendesen begyújtani.


Mi felelhet ezért, és miért a 2. begyújtást követően jelentkezik ez a probléma?

Külső esős idő lehet felelős ezért? vagy tényleg nem tudom mi lehet a fő probléma.

Úgy gondolom ha a régi kémény a fő ok akkor első alkalommal is jelentkeznie kellet volna.


Egyébként szűkítővel van a kéményre kötve, a szabvány 120 as cső (ha jól emlékszek) szűkül a kéményre. Direkt vettem koromtalanító port is, de így nem tudom még azt sem használni.



2022. nov. 16. 11:08
 1/6 A kérdező kommentje:
+ próbából a kályhán lévő alapból nagy lukakat, elől az ajtónál, hátul a "kövek" közt amiket alapból nem lehet elzárni, lezártam csak simán alufóliával. Füstölni füstöl persze, de legalább nem ezer helyen. Szóval ez sem lett megoldás.
2022. nov. 16. 11:10
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Hogyhogy szűkítővel van a kéményre kötve? Kéményt nem szűkítünk!
2022. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Begyújtásnál nyitva vannak a kályhán a huzatnyílások?

Mert ha a kémény nincs eldugulva, akkor csak ez lehet a gond, semmi más!

Ha kandallókályhád van, annál 15-ös a szabvány nem véletlenül - nem kell 12-re szűkíteni a bemeneti nyílást.

Egy-két olajos szalvétától nem fog kormolni, már szeptemberben is lehettek gondok.

Kéményseprő látta azt a kéményt?

2022. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden kéménynek kell alul lenni tisztitó nyilásának.Ennek fedése lehet lemez ajtó,ide öntött beton lapocska .Itt is telve lehet a kémény akár a kályha cső bekötéséig.Ki kell tisztitani.Kis tükröt ide berakva megnézheted a kémény belsejét mennyire kormos .Ha nagyon hívni kell kéményseprőt,ingyen tisztítják.Összetekert papírt gyujtsál meg,tedd a nyílásba,ha jó a huzat a lángot erősen felfelé viszi.Ekkor zárd le nyilást,és gyújtsa meg kályhába előzőleg berakott gyújtóst.A fűstnek a kémény felé kell mennie .A hideg kéményben sokszor elakad a fűst.
2022. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kályha csövezése 120-as, míg a kémény lyuknak az átmérője 105-ös.

És közvetlen a kémény csatlakozásnál van egy 120-105 átmenet, a cső az 120 as.


A nyílásokat csak próbából dugaszoltam el.

Maga a húzó nyílásból 1 db van lent, azt próbáltam nyitva és zárva is.

És fix rések fent az ajtó felett.


De akkor nem próbálgatok, érdeklődök akkor kémény seprűsnél.

De egyébként furcsa, mert nem látok tisztitó nyílást, lehet le lett vakolva, vagy fogalmam sincs.

A kémény lyuk alatt egyébként van bőven hely, nincs teli.

Csak a padláson láttam még egy tisztitó nyílást.

2022. nov. 16. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:

...Azt nem tudom hogy normális e, mikor a kémény lyukról leszedem a kupakot, kezemet oda téve, "fúj" be a hideg levegő. Ha a kályhán van már a cső stb, és a kályha belsejébe, vagy csak a zárókáján vizsgálom az áramlást az is befele jön...


Ott kémény probléma van!!!

Az én kéményem úgy "húz",hogy egyszerűen kiviszi a szétnyitott papírzsepit,ha a lyukba teszem. Kipróbálva!

2022. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!