Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 kisgyerekkel melyik ingatlan...

2 kisgyerekkel melyik ingatlanban laknátok szívesebben?

Figyelt kérdés

4 tagú család, a gyerekek 3 és 1 évesek.


1. Opció: (itt lakunk most) nagy, kétgenerációs családi ház, ahol a szüleimmel együtt lakunk, ők alul, mi felül. Kényelmes, nagy lakóterünk van az emeleten (kb 80 nm), saját konyha, fürdő, nappali és még három kisebb szoba. Nagyon kényelmesen elférünk és természetesen a kertet is használhatjuk. A rezsi felét fizetjük.

Viszont belső kétszintes ház, lépcső csak belül van és ráadásul elég nyitott az a rész, pl a korlattól mi simán lelátunk a szüleim nappalijába. Így szinte minden áthallatszik a két szint között, nem tudunk annyira elszeparálódni. Éjszaka pl. ők is hallgatják, amikor az 1 évesem akár egy óráig fent van és sír, és emiatt folyton kéretlen tanácsokkal látnak el minket, pl hogyan altassuk a gyereket, stb. Amúgy jó a kapcsolatunk, de nekem kezd kicsit sok lenni, hogy ennyire egymás életének részesei vagyunk. Ha ők tévét néznek, az is simán felhallatszik, és még sorolhatnám. Még dolgoznak, de 1-2 éven belül nyugdíjasok lesznek és akkor egész nap itthon lesznek. Ami persze gyerekek mellett nagy segítség is, de kissé nyomasztónak is érzem, hogy állandó "kontroll" alatt vagyunk.


2. Opció: örököltünk nagymamám után egy 53 négyzetméteres, 2 szobás panellakást. Nagyon szép állapotban van, felújított, csak be kellene költözni. A szüleim házától kb 200 méterre van. Itt önállóan lakhatnánk, ami nagyon vonz, viszont ugye jóval kisebb a lakás és 4 helyett csak 2 szoba van... Míg szüleimnél mindkét gyereknek lehetne külön szobája (bár most még egy szobában vannak itt is), plusz még külön szülői háló is, a panelben lenne egy gyerekszoba és egy nappali, ami egyben a mi hálónk is lenne... Nyilván az lenne a terv, hogy később, ha megengedhetjük magunknak, nagyobb lakásra cserélnénk, de ez még évek. Nagyon vonz, hogy legyen egy külön kis helyünk, viszont hozzászoktunk a 80 nm-hez és a kerthez, nem tudom, nem bánnánk-e meg, ha váltanánk.


Ti melyik opciót választanátok?



2022. nov. 19. 04:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Szamomra az lenne az optimalis eset, es a helyzet megoldasa, hogy a nagy hazat es a panellakast is eladnank, es vennenk ket kisebb, de nagyon kenyelmes hazat, es ha ez is lenyeges, akkor egymas kozeleben. De ilyen opcio nincs. (Nem tudom, van e testvered, akinek volna beleszolasa ebbe, stb.)


En bemennek a panelba lakni. Amennyi cucc elfer ott, annyit vinnek magammal. Amikor az ember mar nem kisgyerekekre vigyaz otthon, akkor egesz nap dolgozik, es szinte csak aludni jar haza, a hetvegeket kiveve. Szoval ha szukseg van kertre, meg nagyobb terre, az mindig ott lesz 200 meterre, es a gyerekek is nagyon sok idot fognak tudni ott tolteni a nagy hazban. Ugyanugy, ahogyan ti is. Viszont ejszakara el tudtok vonulni. Ket kisgyereknek meg nem akkora gond, h osztozni kell a szoban, sot, szerintem sok elonye is van.


Ha ott maradtok, akkor nem tudom, a parod hogyan toleralja azt, h a maganelet koratok koze szorul. Nem egeszseges igy elni, akkor sem, ha nagyon kenyelmes maga a hely. A parod hogyan velekedik ebben a kerdesben?

2022. nov. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
jav: korlatok koze szorul
2022. nov. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

A panelt kiadni albiba, bevetelt szigoruan eltenni. Kesobb lehet hazat venni belole.

A gyerekeknek az az erdeke, hogy tagas helyen legyenek.

Hangszigeteles letezik (szobak)


Lehet, hogy atepitheto a haz? Lepcso kivulre, kozos legter elvalasztva? Ha egyebkent a viszony a szulokkel jo, akkor hatalmas segitseg lehet, hogy egy hazban vagytok.

2022. nov. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

A panelt kiadnám albérletbe.


A bevételből átépítenem a jelenlegi házat.

2022. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Én nem mennék panelbe, mert nem szeretem, viszont ez az én szempontom.

A panelt kiadnám albérletbe, és a bevételt félretenném leendő ingatlan alapba, deviza számlára.


A szülőktől ne várjuk már el azt, hogy adják el a házukat, mert kéne az örökség...

Mivel most is ott laktok, és jó a viszony, érdemes lenne külön bejáratúvá alakítani. Tehát a lépcsőházat lefalazni és külső lépcsőt kialakítani. Ez viszonylag jelentéktelen összeg, és csak egy alsó "szomszéd" van, tehát biztosan csendesebb mint egy panel lakás.


És ami még javasolt lenne, hogy a közműveket/gépészetet a csatorna kivételével szétválasztani, olyan szinten, hogy bele essetek a kiskapukba a rezsi csökkentésnél. Esetleg társasházzá nyilvánítani.

2022. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

1., de ha lehetséges, át kéne építeni a házat, szeparálódni.

Sokkal jobb adottságai vannak erre az élethelyzetre, mind a panel lakásnak.

A panel lakást ki lehet adni, és a bevételből átalakítani a házat.

Persze a szüleid hogy állnak hozzá, az fontos.

Ha kiköltöztök, akkor meg ott van egy hatalmas lakrész, ami rengeteget ér... Akkor gondolom, a szüleitek eladnák, ez még nagyobb, még több projekt...

2022. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Meg ahogy nézem, ebben a családban nincsen enyém-tiéd, hanem közösként tekintetek mindkét ingatlanra, hiszen az örökség is papíron a szüleidé lenne alapesetben. Szóval így a plusz bevételből (lakáskiadás) a teljes ház rezsijét rendezni illene, a maradékot az átépítésre fordítani, ha a szüleidnek nincs más terve és ott maradhattok.

De ha egy kicsit is mehetnékjük van nélkületek, akkor el lehet mindkét ingatlant adni és nulláról választani 2 újat.

2022. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rendesek a szüleid szerintem is az lenne a legjobb ha teljesen leválasztanátok a két lakrészt és kívül menne a lépcső.

Ez tényleg nem egy nagy összeg. Ahogy mondják, próbaljátok a közműveket is kettéválasztani.

Mi kétszobásban lakunk hárman és nagyon kicsi! Nem ajánlom, pláne hogy négyen lennétek.

Ennél nagyobb lakások meg már megfizethetetlenek sajnos.

Nagyon szerencsés vagy hogy ilyen opcióid vannak!

Mit kezdenének a szüleid egy akkora lakrésszel ha ti elmentek?

Ha maradtok, kiadjátok a lakást plusz ti is gyűjtötök, idővel saját nagy házat is vehettek ha egyáltalan lesz rá igényetek. A leválasztás szerintem a problémák nagy részét meg fogja oldani.

2022. nov. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék, a lépcső tetjén kialakítanék egy előszobát, ajtóval stb. Akkor nem láttok le és a zajok nem hallatszanak úgy át egyik irányban sem.
2022. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan a panelt választanám, mert saját kiscsaláddal, gyerekekkel már nem szeretnék közös háztartásban lenni másokkal. Tapasztalatból mondom. Csak minálunk én voltam az "idegen".

Tönkre is ment a házaséletünk. Többet ezt a hibát nem követtem el. :-)

A nagyszülők 200 méterre vannak. Ha segítség kell, ha a gyerekek a kertben akarnak lenni, nem vagytok messze.

2022. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!