Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 kisgyerekkel melyik ingatlan...

2 kisgyerekkel melyik ingatlanban laknátok szívesebben?

Figyelt kérdés

4 tagú család, a gyerekek 3 és 1 évesek.


1. Opció: (itt lakunk most) nagy, kétgenerációs családi ház, ahol a szüleimmel együtt lakunk, ők alul, mi felül. Kényelmes, nagy lakóterünk van az emeleten (kb 80 nm), saját konyha, fürdő, nappali és még három kisebb szoba. Nagyon kényelmesen elférünk és természetesen a kertet is használhatjuk. A rezsi felét fizetjük.

Viszont belső kétszintes ház, lépcső csak belül van és ráadásul elég nyitott az a rész, pl a korlattól mi simán lelátunk a szüleim nappalijába. Így szinte minden áthallatszik a két szint között, nem tudunk annyira elszeparálódni. Éjszaka pl. ők is hallgatják, amikor az 1 évesem akár egy óráig fent van és sír, és emiatt folyton kéretlen tanácsokkal látnak el minket, pl hogyan altassuk a gyereket, stb. Amúgy jó a kapcsolatunk, de nekem kezd kicsit sok lenni, hogy ennyire egymás életének részesei vagyunk. Ha ők tévét néznek, az is simán felhallatszik, és még sorolhatnám. Még dolgoznak, de 1-2 éven belül nyugdíjasok lesznek és akkor egész nap itthon lesznek. Ami persze gyerekek mellett nagy segítség is, de kissé nyomasztónak is érzem, hogy állandó "kontroll" alatt vagyunk.


2. Opció: örököltünk nagymamám után egy 53 négyzetméteres, 2 szobás panellakást. Nagyon szép állapotban van, felújított, csak be kellene költözni. A szüleim házától kb 200 méterre van. Itt önállóan lakhatnánk, ami nagyon vonz, viszont ugye jóval kisebb a lakás és 4 helyett csak 2 szoba van... Míg szüleimnél mindkét gyereknek lehetne külön szobája (bár most még egy szobában vannak itt is), plusz még külön szülői háló is, a panelben lenne egy gyerekszoba és egy nappali, ami egyben a mi hálónk is lenne... Nyilván az lenne a terv, hogy később, ha megengedhetjük magunknak, nagyobb lakásra cserélnénk, de ez még évek. Nagyon vonz, hogy legyen egy külön kis helyünk, viszont hozzászoktunk a 80 nm-hez és a kerthez, nem tudom, nem bánnánk-e meg, ha váltanánk.


Ti melyik opciót választanátok?



2022. nov. 19. 04:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Az nem közös háztartás ha két külön lakás van egymás fölött.
2022. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

11: rálátnak egymás életére. Nekem ez már közös. A véleményünket kérdezte, érveket várt az egyik vagy másik opció mellett, aztán majd eldönti, mit szeretne.

Én a helyében egészen biztosan a férjemet kérdezném. Neki mennyire kényelmes ez az élet. A nagy hely és a kert egy dolog, de ennél sokkal fontosabb, hogy az otthonában és a házasságában ne érezzem magát kényelmetlenül. A gyerekek idővel zajosabbak lesznek. Rohangálnak, veszekszenek egymással, ami miatt feszültség lehet a nyugdíjas, csendre vágyó szülők és a kérdezőék között. Közöttük is lesznek, lehetnek viták, nem jó, ha ezt a nagyszülők is hallják, hallgatják. Csak akkor maradnék, ha teljesen szeparálnánk a két lakást, hangszigeteléssel, külön bejárattal, ellenkező esetben inkább a panel. A gyerekeknek nem a nagy hely és a kert a legfontosabb, hanem a nyugodt otthoni légkör.

2022. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, az nem opció, hogy a szüleid örökségének felélése és az életterük bolygatása helyett ti magatok megteremtitek a gyerekeitek lakhatását, ahogy más felnőtt emberek teszik?


Szóval olyan opció nincs, hogy nem a szülők nyakán/pénzén laktak?

2022. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

5+

A közművek (víz, gáz, villany) szétválasztása külön mérőkre kb 2 millió, a ház átalakítása 2 bejáratúra + javítások a szétválasztás miatt 1-1,5 millió.

Ezután érdemes társasházzá nyilvánítani, hogy külön helyrajzi számmal rendelkezzenek kb 500000 ft.

Tehát kb 4 millióból van egy közös udvarral rendelkező lakásod, összesen 1 szomszéddal. ez lényegessen jobb, mint, ha minden oldalról szomszédok vesznek körbe, az udvarod jó esetben 1,5 m2 erkély vagy lemész a parkba.


Ennyiért telket sem lehet venni, a másik dolog pedig, hogy idén 1,6 milliót költöttem közművesítésre!

2022. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

@ 13. Vannak tobbgeneracios hazak, amiket mondjuk ki, nem teljesen atgondolt modon epitettek fel anno. De a celja az lenne, h tobb generacio egyutt tudjon elni. Mas kerdes, h ez szerintem nem tul egeszseges, jelen esetben foleg a ferj fele van egy kis, de inkabb hatamas egyutterzesem. Barmilyen rendesek az anyosek, en ezt egy eleten at nem csinalnam az o helyeben. Neked meg mi a gondod azzal, h a szulok segitik a fiatalokat? Teged utalnak a gyerekeid? A nyakadon elnek? Vagy te nem tudsz segiteni? Esetleg nincs gyereked?


Ok nem a szulok nyakan vagy penzen elnek, csak segitseget kaptak. A mai Magyarorszagon egy atlag fiatalnak tobb elet se lenne eleg arra, h onerobol lakast vagy hazat vasaroljon. Az orokseg most erkezett az eletukbe, es valtoztatni is szeretnenek az eletmodjukon ennek segitsegevel. Irigy vagy talan? Esetleg csak siman rosszindulatu?

2022. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
12 ugyanez egy panelnál hatványozottan jelen van
2022. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kiadnám az örökölt lakást, és annak a bevételéből átalakítanám a nagy házat úgy, hogy belül teljesen lezárnám a két szintet. Így kapnánk egy kis társasházat tulajdonképpen, két egymás felett lévő lakással. Családi körben van ilyen, tök jól működik; minden külön, csak a kert rész közös, de az is nagy szóval nem probléma. Belül semmi áthallás nincs, lépcső csak kívül van. A panelnél szerintem ez sokkal jobb megoldás.
2022. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarjátok még a kertet is le tudjátok valasztani
2022. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!