Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért melegszik ilyen lassan...

Miért melegszik ilyen lassan a lakás?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk albérletbe, egyedi mérésű gázos kb. 45-48 m2-es lakás.

Immergas EOLO Star 23 kW-os gázkazánunk van, a meleg víz is ezen keresztül működik. Nem vagyok hozzáértő, de én a működését úgy látom, hogy a beállított vízhőfokot nem állandó jelleggel tartja, hanem pl. 60° beállítása esetében 70°-ig megy, aztán szépen lecsökken egészen 30°-ig. Ezt követően egy adott idő elteltével újra elkezd felmenni 70°-ig.


A termosztát a nappaliban van, ami kb. 15-18 m2. Lemértem, ma reggel 9:30-kor bekapcsoltam 19,5°-ról 20,5° melegedésig, és 12:30-kor még mindig csak 20,2°-ot mutatott a termosztát. A radiátorok légtelenítve voltak kb. 2 hete, nem sziszegnek, nem bugyognak. Ezalatt az idő alatt 0.7 m3 gáz ment el.


Ablakoknál, gurtnibevezetőnél nem jön be a hideg. Esetleg valakinek bármi ötlet? Vagy ez lenne a normális..?



2022. nov. 27. 13:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Gazdaságosabb és komfortosabb alacsonyabb előremenővel fűteni.
2022. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!